​Ronaldinho i gjen një të metë Messit

Është e vështirë që t’i gjesh një të metë Leo Messit, fitues i 5 Topave të Artë dhe i konsideruar nga shumë persona si...

Shqipëria mposhtet në miqësore nga Norvegjia

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur ndeshjen miqësore ndaj Norvegjisë me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e zhvilluar në Elbasan Arena. Të parët rrezikojnë norvegjezët në...

Portugalia e Ronaldos, po pëson debakël nga Holanda

Holanda ka shënuar edhe golin e tretë në miqësoren me Portugalinë Mbrotësi i Liverpool ka shënuar golin e tretë për Holandën në minutat shtesë të...

Befasohet sërish Portugalia, ish-futbollisti i Liverpoolit i’a shënon edhe golin e dytë

Holanda ka arritur ta dyfishoi epërsinë ndaj Portugalisë, transmeton Sovrani.info Tani për golin e dytë u përkujdes Ryan Babel në minutën e 32-të. Rezultati momental i kësaj ndeshje...

Miqësorja e Shqipërisë ndaj Norvegjisë, masa të rrepta sigurie

Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë në orën 19:00. Duke filluar nga ora...

Cavani përmendet, thyen një rekord

Edinson Cavani duket i ringjallur dhe i këndellur që nga koha kur Ibrahimovic la PSG-në, duke shënuar shumë gola, si me parisienët, ashtu edhe...

Raiola: Guardiola është trajner fantastik, por si person është qen dhe frikacak

Mino Raiola, super agjenti i cili i ka nën menaxhim yjet si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku, e ka sulmuar ashpër trajnerin...

Salah nuk e përfill Real Madridin, do që të vazhdojë me Liverpoolin

Muhamed Salah po shkëlqen sezonin e tanishëm. Kështu egjiptiani është shumë afër kontratës së re me Liverpool. Por për të interesim ka shfaqur Real Madrid...

Dybala mund të transferohet aty ku nuk e pret askush!

Atletico Madridi, kjo është skuadra e fundit që ka hy në garë për Dybalan. Paulo Dybala ka pasur një sezon me luhatje, si nga forma,...

Conte i “përzgjedhuri” i PSG për stolin

Antonio Conte fiton balotazhin për të marrë drejtimin e Paris Saint Germain në fund të këtij sezoni, kjo edhe për faktin se tre emrat...