Ancelotti letër Gattusos për 40-të vjetorin: Në fushë ishte luftaraku im

Mes shumë urimeve për 40-vjetorin e tij të lindjes, Xhenaro Gatuzo ka marrë një shumë të veçantë nga Karlo Ançeloti. Ish-trajneri i Milanit i ka...

Zbuloni si ndahet 40 milionshi bonus për Coutinhon, ja kur duhet të paguajë Barca

Barcelona do të derdhë në total 160 milionë euro për Coutinhon ku 40 milionë euro prej tyre do të jenë bonuse. Por "The Guardian" së fundmi ka publikuar variablat e...

Lajm tragjik/ Vdes në stërvitje futbollisti 23-vjeçar

Ntaku Zibakaka, lojtari i Sagrada Esperanca nga Kategoria e Parë e Angolës, ka vdekur pasi është sëmurë gjatë stërvitjes me skuadrën. Esperanca e ka konfirmuar...

Historia e Luan Krasniqit, nga Kosova në legjendë të boksit botëror

Luan Krasniqi ishte rritur në Kosovë me shtatë vëllezër. Në vitin 1987 ai i ishte bashkuar babait të tij në Gjermani. “Mendoja se Gjermania ishte...

Amiri, “djali” i Teutës

Gazeta “Lajm” shkruan se Amiri Bilalli përfundimisht ka zgjedhur klubin e ri. Mbrojtësi shqiptar është zyrtarizuar si përforcim i ri i Teutës së Durrësit,...

Zidane e ka një lajm të keq për tifozët e Realit

“Nuk kam nevojë për futbollistë të tjerë dhe kjo është gjithçka". Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur rreth afatit kalimtar të janarit. Francezi ka...

VIETTO SHËNON GOLIN MË TË BUKUR TË JAVËS [VIDEO]

Valencia ka fituar 4:0 ndaj Las Palmas në Copa del Rey. Tre gola i ka shënuar Luciano Vietto, i cili debutoi me Valencian, ndërsa...

‘Çmendet’ Wolwes, 34 milionë euro Milanit për Andre Silva

Skuadra angleze Wolwes po zhvillon një sezon të çmendur në Championship, por duket se e tillë do të jetë edhe merkato për ta. Ekipi i...

Arsenal do Mahrez

Arsenal është i interesuar që ta transferojë Riyad Mahrez në Emirates Stadium në afatin kalimtar të janarit, sipas Le Buteur. Ata po e shohin algjerianin...

Top tre klubet angleze ‘në luftë’ për Bailey

Chelsea, Manchester United dhe Arsenali do të ‘luftojnë’ me njëra-tjetrën për transferimin e Leon Bailey, sipas The Mirror. Ylli i Bayer Leverkusen pritet t’i gjenerojë...