Konfirmohet, Brazili miqësore me Kroacinë në Anfield

Pesë herë kampioni i Botës do të fillojë ndeshjet përgatitore për Botëror më 3 qershor në shtëpi të Liverpoolit, stadiumin Anfield Road. Turi global parapërgatitor...

“King Zlatan” paralajmëron pjesëmarrjen në Botëror

Në fund të fazës së grupeve në Europianin e Vitit 2016 , Suedia i tha lamtumirë kompeticionit dhe “Mbreti” i futbollit në vendin skandinav,...

Lajm i madh për Real Madrid – ky yll i Bayern mungon ndaj tyre

Jupp Heynckes ka folur për media para ndeshjes që Bayerni do të luajë kundër Bayer Leverkusen të martën në gjysmëfinale të Kupës Gjermane. Ai gjithashtu...

Iniesta në Kinë, pagë faraonike dhe 2 milionë shishe verë në vit…

Nuk ka mbetur shumë kohë. Andres Iniesta, me një tjetër titull të La Liga-s në xhep, do të përshëndesë Spanjën, Katalonjën dhe Barcelonën. Pas një...

ZIDANE MESAZH ISCOS: “KA LUAJTUR MË SHUMË SE VITIN E KALUAR”

Zidane nuk do që Isco të largohet nga Reali dhe ia ka dërguar mesazh se është shumë i rëndësishëm për ekipin e tij dhe...

Formacioni i javës në Premierligë

Manchester City e ka fituar titullin në Premierligë këtë javë, por është dyshja e Chelsea që udhëheq sulmin në formacionin më të mirë. Olivier Giroud...

Sensacionale: Buffon nuk pensionohet te Juve, transferohet në verë te klubi i njohur botëror

Klubi i Boca Juniors ka gati ofertën për transferimin e papritur. Gianluigi Buffon mund të vazhdojë karrierën në Argjentinë. Klubi i Boca Juniors ka gati ofertën...

Shkëndija mposhti Pelisterin

Shkëndija ka shënuar fitore të thellë prej 0-6 në udhëtim tek Pelisteri. Në pjesën e parë për tetovarët shënuan Bojku 29’, Fazlagic 38’, Bejtullai 41’. Junior...

Salah kërkon shtëpi në Madrid

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, është në kërkim të një shtëpie në Madrid para transferimit në kryeqytetin spanjoll, sipas Diario Gol. Ish-bashkëlojtari i tij, Philippe...

Guardiola: Do të luaj golf në vend se ta shikoj Manchester Unitedin

Pep Guardiola mund ta humbasë kurorëzimin e Manchester Cityt kampion i Premierligës sepse sot ka termin për të luajtur golf. City mund ta shpallet kampion...