Mancini sakrifikon 12 mln euro për Italinë

Roberto Mancini është një hap larg kombëtares së Italisë pas prishjes së kontratës me skuadrën e Zenit, që skadonte pas dy vitesh. Kështu, ish-trajneri i...

Klose rikthehet në Bayern Munich si trajner

Kampionët e Bundesligas kanë konfirmuar se ish sulmuesi i do të jetë trajner i skuadrës së të rinjvë, derisa Franck Evina ka nënshkruar një...

Neymar tek Reali? Reagon PSG

Në ditët e fundit, është folur se Neymar do të lërë PSG-në edhe për këtë e ka një çmim, por kjo është diçka që...

Aguero kthehet në La Ligë

Sergio Aguero ka ofertë për rikthim në La Ligë. Mediat spanjolle raportojnë se sulmuesi i Man Cityt ka zgjuar interesim nga ish skuadra e tij,...

Mustafi nuk e di se a do të ftohet në Kampionatin Botëror

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Loew do ta ketë punën më të vështirë gjatë këtyre ditëve. Numri një i panzerëve do ta bëjë listën e lojtarëve...

“Griezmann 100 milionë euro, është shumë lirë”

Ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, do të ishte shumë i lirë nëse do të shitej për 100 milionë euro, sipas shokut të skuadrës,...

Reali po bën gati ofertë për Alissonin

Real Madridi është i gatshëm të bëjë ofertë për portierin e Romës, Alisson, raporton RMC Sport, transmeton Gazeta Express. Alisson ka qenë i lidhur edhe...

Xhaka më i mirë se Hazardi këtë sezon

Granit Xhaka është kritikuar shpesh për ndeshjet e tij në Premier Ligë, por statistikat e thonë të kundërt Në bazë të statistikave të deritanishme, Xhaka...

Boll më aty, Xherdan Shaqiri!

Nuk ka asnjë dilemë se Xherdan Shaqiri do ta zgjedh klubin mu i konvenon dhe ku e meriton të luajë më së shumti për...

E ardhmja e Hysajt varet vetëm nga ky njeri

Varet nga Sarri, pasi konfirmimi i tij në stol mund të sjellë zhvillime të papritura në treg", tha agjenti i Hysaj, Mario Giuffredi për...