Fazio i Romës: Ne jemi luftëtarë, ne do të provojmë për ta përmbysur rezultatin

Roma ka pësuar humbje 5-2 në Anfield nga Liverpool në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Giallorosët ishin duke humbur 5-0...

Roma pëson debakël në Liverpool

Liverpool ka mposhtur Roma me rezultat të thellë 5:2, në përballjen e parë gjysmëfinale të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve. Të Kuqtë kaluan në...

Salah shënon super gol dhe nuk feston në respekt të Romës

Mohamed Salah e ka kaluar në epërsi Liverpoolin në përballje ndaj Romës. Liverpooli mori kontrollin e lojës në pjesën e fundit të lojës, duke krijuar...

Boateng i drejtohet Ronaldos: Nuk do t’i tregosh muskujt në Allianz Arena

Mbrojtësi i Bayern Munich, Jerome Boateng ka thënë se ai do ta ndal Cristano Ronaldon nesër dhe se ai nuk do të këtë mundësi...

Tani Roma ka fat, Liverpool humb rast të pabesueshëm

Liverpool ka humbur rast ideal ndaj Romës. Sulmuesi Sadio Mane dështoi krejt i vetëm para portierit Alisson. Rezultati mbetet 0:0. /Lajmi.net/ https://twitter.com/gcratw/status/988859650413072385

Presidenti i Bayernit: Duam hakmarrje ndaj Realit

Nesër do të zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale ndaj dy gjigantëve të futbollit Evropian. Bayern Munich është i motivuar që ta ndalë dominimin e Real...

Shkëndija i reagon zëdhënësit të FFM-së për ofendimet

Nga KF Shkëndija sot kanë reaguar duke thënë se janë të vetëdijshëm se sukseset e klubit futbollistik të KF Shkëndija nuk mund të pranohen...

Bayern Munich – Real Madrid, Lewandowski tregon se kush është favorit

Sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, e pranon se Real Madridi është favorit për të vazhduar në gjysmëfinale. Por, pavarësisht kësaj polaku beson se skuadra...

Mynxyra e shtyllave të Demhasaj dhe pasimi perfekt kundër Cyrihut

Sulmuesi i FCL, Shkelqim Demhasaj (22), ka prekur katër herë shtyllën - dhe kur shënon gol, ai llogaritet si i padrejtë si ajo kundër...

Buffon “hakërrehet” në dhomat e zhveshjes, përplaset me Benatian

Tension në dhomat e zhveshjes së Juventusit pas humbjes me Napolin në Torino. Mësohet se portieri dhe kapiteni i skuadrës, Gigi Buffon, i fundit...