Gola, spektakël e karton të kuq në “El Clasico”, por pa s’ka fitues!

Emocione, spektakël, tension, gola e karton të kuq, por “El Clasico” kwtw herw nuk pati fitues edhe pse që prej fundit të pjesës së...

Shkëndija nuk ndalet së fituari, e shkel Sileksin në Kratovë (VIDEO)

Shkëndija nuk ka të ndalur dhe në Kratovë, duke deklasuar Sileksin me rezultat 3-1. në ndeshjen e javës së 33-të në elitën e futbollit...

‘El Clasico’, sonte përplasja e 238-të e gjigantëve të Spanjës

Sfida “El Clasico” mes Barcelonës dhe Realit të Madridit është gjithnjë një përballje që dhuron emocione dhe spektakël. Kjo gjë nuk do të ndryshojë...

Suarez e konfirmon kalimin e Griezmannit në Barcelonë

Luis Suarez duket se ka konfirmuar se Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës nga Atletico Madridi këtë verë. Sulmuesi i Barçës, siç citohet nga e...

Tony Bellew mposht me “KO teknik” David Haye edhe në revansh

Boksieri Tony Bellew fitoi me “KO teknik” në raundin e pestë edhe revanshin ndaj David Haye diel i peshave të rënda, i zhvilluar në...

Sir Alex Ferguson shtrohet me urgjencë në spital, po lufton me jetën

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson është shtruar me urgjencë në spital, ku për shkak të gjakderdhjes, i është nënshtruar një operacioni në...

Për herë të parë zgjidhet kryetar shqiptar në Federatën Xhudo të Maqedonisë

Ndërsa në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të Federatës Xhudo së Maqedonisë me 30 vota “pro” dhe 18 “kundër” Zeglul Rexhepi zgjidhet kryetar i...

Historia e pabesueshme e Robertson, dikur pa para në xhep, tashmë…

Nëse dikur mbrojtësi kishte problem pjesën e parave sot nuk e vuan këtë pjesë, pasi tek The Reds ai ka një pagë prej 50...

Coutinho: Ky futbollist nuk zëvendësohet, ekziston vetëm një në botë

Philippe Coutinho ka pranuar se Barcelona nuk do të mund ta zëvendësojë Andres Iniestan. Philippe Coutinho ka thënë se Barcelona do ta ketë të pamundur...

Guardiola: Ky futbollist do të largohet nga Man City

Yaya Toure do të largohet nga Manchester City, ka njoftuar menaxheri Pep Guardiola. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë do të gjejë një ekip të ri,...