Me këtë notë është vlerësuar Meritan Shabani për debutimin te Bayerni

Kampioni Bayern Munich ka fituar me lehtësi ndaj Frankfurtit përkundër shumë mungesave në një ndeshje të Bundesligës, në të cilën debutoi si titullar edhe...

BEFASI, BEFASI! Super-trajneri po e merr drejtimin e Chelseas

Antonio Conte po e shijon sezonin e fundit tek Chelsea. Trajneri italian nuk është i kënaqur me trajtimin që po i bënë skuadra londineze, andaj...

Ka gol në ndeshjen Roma – Chievo (VIDEO)

Roma ka kaluar në avantazh ndaj Chievos në "Stadio Olimpico". Ai që ka shënuar golin është sulmuesi Patrick Schick në minutën e 9'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e...

Ora 20:45, derbi i Italisë, Juventusi luan titullin, Interi për Championsin

Derbi i Italisë Inter-Juventus, një klasike e madhe e futbollit italian, është sfidë që në thelb ka rivalitetin. Jo vetëm ka shkruar historinë e...

Reali ruan Ronaldon ndaj Leganes, në sulm për vendin e dytë

Pas triumfit në Gjermani me Bajernin e Mynihut Reali i Madridit i rikthehet kampionatit me synimin e qartë për të sulmuar vendin e dytë,...

Neymari “ra në dashuri” me Iniestan

​Neymar i ka dhënë lamtumirën Iniestas, që në fund të sezonit aktual do të largohet nga Barcelona pas 22 viteve. Braziliani Neymar, ka shfrytëzuar rrjetet...

Rezultati më i çmendur i Prishtinës në Ligën e Parë të ish Jugosllavisë në...

Dikujt i kujtohet, dikujt iu është fshirë nga kujtesa, por dikush ende e kujton me emocione atë sfidë drithëruese dhe në një ftohtë të...

Zidane: Iniesta e ka merituar Topin e Artë

Zinedine Zidane ka shprehur admerimin e tij për Andres Iniestan. Trajneri i Real Madridit ka thënë se e vlerëson shumë mesfushorin spanjoll, për të cilin...

Heroi shqiptar që përplasi për tokë xhudistin rus në Kampionatin Evropian/VIDEO

Xhudisti Akil Gjakova (-73 kg) zuri vendin e shtatë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Ai e kishte mposhtur...

12 klube të xhudos në Maqedoni kërkojnë nga Federata zgjedhjen e organeve të kuvendit

Dymbëdhjetë klube sportive të xhudos në Maqedoni janë bashkuar në kërkesën e tyre të vetme që të votojnë për udhëheqësinë e Federatës së Xhudos...