Cavani thyen rekordin e Ibrahimovicit, bëhet golashënuesi më i mirë në histori të PSG-së

Sulmuesi uruguaian, Edinson Cavani është golashënuesi i ri më i madh në histori të të gjitha kohërave të Paris Saint-Germain, duke lënë nën hije...

Juventus dhe Chievo shkojnë baras në pushim

Pjesa e parë mes Juventus dhe Chievo-s është mbylluar pa gola. Kampionët italianë nuk arritën që të realizojnë në pjesën e parë, ndërsa nga minuta...

LAJMI I FUNDIT: Carrasco shumë afër gjigantit italian (FOTO)

Juventusi e ka pyetur Atletico Madridin për disponibilitetin e Yannick Carrasco, pasi Matteo Politano duket se preferon Napolin, transmeton Sovrani.info. ‘Bardhezinjtë’ mund të kenë nevojë...

Ronaldo kalon Realin në epërsi ndaj Valencias (Video)

Real Madridi ka gjetur golin e parë në ndeshjen e tyre në udhëtim në Mestalla te Valencia. Është sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo, i cili ka...

Bayern Munich – Hoffenheim, ky është rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Bayern Munich – Hoffenheim. Pjesa e parë na dhuroi një ndeshje majft të hapur, ku edhe u shënuan...

Tottenham afër blerjes së mesfushorit të PSG

Braziliani në katër vjetët e ardhshme do të jetë pjesë e skuadrës nga White Hart Lane, me marrëveshjen që pritet të finalizohet gjatë javës...

ZYRTARE: Borussia Dortmund befason me vendimin për Aubameyang

Borussia Dortmund ka ftuar sulmuesin nga Gaboni për ndeshjen e ardhshme në Bundesligë ndaj Freiburgut. Pierre Emerick Aubameyang nuk është afër transferimit në Arsenal. Borussia Dortmund...

Messi ka një lajm të keq për Real Madridin

Lionel Messi ka thënë se Barcelona dëshiron t’i fitojë të gjithë titujt, gjatë këtij sezoni. Lionel Messi ka zbuluar synimin e madh të Barcelonës, gjatë...

‘Duartrokitja’ që kushton tri ndeshje suspendim

I ka kushtuar shtrenjtë Diego Simeone-s, trajneri i Atletico Madrid, duartrokitja ironike që i ka drejtuar arbitrit, i cili e ka përjashtuar atë gjatë...

Trajneri i Bayernit i përgjigjet Chelseas për Vidalin

Chelsea duhet ta harrojë mesfushorin e Bayern Munich, Arturo Vidal. Kiliani sipas gjitha gjasave do të qëndrojë te skuadra bavareze, së paku deri në vitin...