​Morata turpërohet para Cech

Alvaro Morata ka dështuar të shënoi i vetëm me portierin e Arsenalit, Petr Cech, duke e dërguar topin shumë larg portës. /Express/   https://streamable.com/5saxw

Reali, ofertë marramendëse për shërbimet e Harry Kane

Ndonëse te Tottenham të gjithë e mohojnë, Reali i Madridit po ngulmon gjithnjë e më shumë për të marrë shërbimet e sulmuesit anglez, Harry...

Milan vjen me një përforcim të çmendur nga Barcelona

Futbollisti i Barcelonës, Arda Turan  është ofruar shumë me një lëvizje në AC Milan dhe Everton, raporton Mundo Deportivo, përcjell ORAinfo. Futbollisti i Turqisë do...

Guardiola në negociata sekrete me yllin e Barcelonës

Pep Guardiola kërkon një qendërmbrojtës të ri në Manchester City.  Manchester City ka zhvilluar biseda të fshehta me yllin e Barcelonës, Samuel Umtiti. “The Sun” shkruan...

Michael Schumacher mbush sot 49 vjeç, mendimet tona janë gjithnjë me të

Legjenda e automobilizmit Michael Schumacher sot mbush 49 vjeç dhe e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm dërgojnë mesazhe për gjermanin. Ishte pikërisht skuadra...

Manchester City 38 sekonda për të mposhtur Warfordin, fiton edhe Tottenhami

Manchester City i rikthehet fitores në Premier League pas barazimit 0-0 në fushën e Crystal Palace, që prishi serinë e sukseseve radhazi të “Citizens”....

Berisha eliminon Hysajn, sot, ora 20:45, Juventus – Torino

2018-ta ka nisur “ters” për Napolin, që është eliminuar nga Atalanta në Kupën e Italisë. Në sfidën çerekfinale të kompeticionit, e luajtur në “San...

Safet Gjici zgjedh Peter Pacult si pasues te Milinkovic te Kukësi

Presidenti i Kukësit, Sfate Gjici nuk ka humbur shumë kohë për të gjetur pasuesin e Mladen Milinkovicit, i larguar në fund të 2017-ës për...

Analiza e ‘AS’: Katër yje që luajnë të ardhmen

Real Madrid pritet të bëjë shumë ndryshime gjatë merkatos verore, ku disa lojtarë do të shiten e disa të rinj do të transferohen. Prestigjozja...

E kryer, Schalke merr huazim Marko Pjacan

Schalke 04 ka arritur marrëveshje me Juventusin për huazimin e Marko Pjacas për 1 milionë euro.  Sipas Sky Sport Italia, negociatave sot iu ka ardhur...