Shkëndija mundet nga skuadra zvicerane

Shkëndija nga Tetova zhvilloi ndeshjen e parë kontrolluese në Antalia të Turqisë, duke u mundur me rezultat 2:1 nga Zurich-u i Zvicrës. Kuqezinjtë dominuan...

Sanchez: Jam i ngazëllyer që i jam bashkuar klubit më të madh në botë

Është zyrtarizuar marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit për shkëmbimin e Alexis Sanchezit dhe Henrikh Mkhitaryanit. Kiliani tani është lojtar i Unitedit, ndërsa armeni ka...

Mavraj kapiten, qetëson tifozët e Hamburgut pas disfatës

Sfida mes Hamburgut dhe Këlnit ishte speciale, si në aspektin pozitiv edhe në atë negativ për Mërgim Mavrajn. Mbrojtësi i Kombëtares përballej me ishekipin e...

Arsenali ofron para dhe Giroudin për Aubameyangin

Arsenal nuk ka hequr ende dorë nga sulmuesi i Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang. Pas refuzimit të parë që i bëri skuadra e Dormund, me ofertën...

Lista e Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen ndaj Azerbejxhanit

Përfaqësuesja e Kosovës miqësoren e ardhshme do ta zhvillojë kundër Azerbajxhanit. Përbërja e “Dardanëve” për këtë ndeshje do të jetë e gjitha me futbollistë shumica...

Messi bllokon Griezmann, dëshiron vetëm Dybala

Lionel Messi po e bllokon transferimin e Antoine Griezmannit te Barcelona duke sugjeruar Paulo Dybalan, sipas “Don Balon”. Messi raportohet se ka thënë që Griezmann...

Super Depay, holandezi i dhuron fitoren Lyonit ndaj PSG (VIDEO)

Lyoni ka mposhtur 2-1 Paris Saint-Germain me super golin e Depay që shënoi në minutën e 94’-të. Lojtari holandez Memphis Depayështë heroi i Lyon, që i dha fitoren skuadrës së tij me golin...

FC Vëllaznimi me përforcimin e radhës

Skuadra e Vëllanimit ka bërë një tjetër goditje në afatin kalimtar të janarit, shkruan infokusi. Burim Qorri është përforcimi i radhës te skuadra gjakovare. Mesfushori Burim...

GRIEZMANN i bashkohet Barcelonës?

Lojtari kërkohet edhe nga Manchester United Ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann do t’i bashkohet Barcelonës, raportojnë mediet spanjolle. ‘Blaugranat’ prej kohësh insistojnë ta blejnë francezin...

Zbulohen tre yjet, ja kë do të marrë Low te Real Madridi

Trajneri i përfaqësueses gjermane, Joachim Low është kandidati më favorit për të zëvendësuar teknikun aktual të Real Madrid, Zinedine Zidane. Presidenti i “Los Blancos”...