Ronaldinho i jep lamtumirën futbollit (FOTO)

Ronaldinho i ka var atletet në moshën 37 vjeçare. Legjendari brazilian, Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën futbollit, këtë e ka konfirmuar vëllai dhe...

Maldini për Messin: E falenderoj Zotin që…

Paolo Maldini konsiderohet si njëri nga mbrojtësit më të mirë të historisë së futbollit, shkruan indeksonline. Ai ka dhënë një deklaratë të shkurtë, ku e...

Manchester United e shpërblen Jose Mourinhon

Jose Mourinho është afër rinovimit të kontratës me Manchester United. Sipas asaj që raporton “The Daily Telegraph”, Manchester United dhe Jose Mourinho janë afër arritjes...

Benevento përfshihet nga skandali i dopingut. Ja kush është përdoruesi

Fabio Luccioni, kapiteni i Beneventos, është skualifikuar me një vit nga futbolli për shkakun e përdorimit të dopingut. Ai rezultoi pozitiv në kontrollin për stimulues...

Perez dhe Real Madridi pranojnë oferta për Ronaldon

Florentino Pérez i ka dhënë “letër të bardhë” Jorge Mendes, agjentit të  Cristiano Ronaldos, për të paraqitur propozimet që ai ka për yllin portugez...

E bujshme /Klubi i Serie A do yllin e Superligës

Lajmi i bujshëm publikohet nga prestigjiozja italiane “Gazzetta Dello Sport”, që u referohet zhvillimeve më të fundit te skuadra verdheblu. Chievo Verona kërkon Kristal...

Arsenali po planifikon tri blerje të mëdha dhe ja si pritet të duket formacioni...

Arsenali është duke punuar intenzivisht me në merkaton e janarit dhe sapo të formalizohet shitja e Aleixis Sanchez planifikon t’i realizoj tri blerje të...

City jashtë loje, përplasje United-Chelsea për Sanchez

Me Manchetser Cityn që tashmë ka dalë jashtë loje për shërbimet e Alexis Sanchez, pasi e konsideron një tratativë të shtrenjtë afrimin e kilianit...

Kosova në luftë me Suedinë për talentin 14-vjecar, Banush Ibishi

Gazeta Lajm shkruan se një talent shqiptar i futbollit ka filluar të shfaqet në Suedi. Bëhet fjalë për djaloshin 14-vjecar Banush Ibishi, pjese e...

Nasi Hani më 16 mars rikthehet dhe ngjitet në ring në Brooklyn –Nju Jork

Boksieri shqiptar nga Struga i peshave të rënda –deri 91 kg,  Nasi Hani, që vazhdon të qëndrojë në Amerikë, pas një periudhe të gjatë...