Mourinho nënshkruan me një prej klubeve më të forta në botë

Jose Mourinho do të nënshkruajë kontratë të re në Manchester United. Jose Mourinho do të mbetet në postin e menaxherit në Manchester United. Mediat angleze raportojnë...

Formacioni i javës nga La Liga, turpërohet Real Madrid

Barcelona ka tetë futbollistë në formacionin e javës kurse Real Madrid mbetet pa asnjë. E përditshmja sportive madrilene “Marca” ka publikuar formacionin më të mirë...

Lamtumirë Arsenal, Ozil në Serie A

Mesut Ozil është objektiv i Juventusit për transferim nga Arsenal. Mesut Ozil mund të transferohet në Serie A. Reprezentuesi gjerman ka vendosur të largohet nga Arsenali, përcjellë...

Ronaldinho i jep lamtumirën futbollit (FOTO)

Ronaldinho i ka var atletet në moshën 37 vjeçare. Legjendari brazilian, Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën futbollit, këtë e ka konfirmuar vëllai dhe...

Maldini për Messin: E falenderoj Zotin që…

Paolo Maldini konsiderohet si njëri nga mbrojtësit më të mirë të historisë së futbollit, shkruan indeksonline. Ai ka dhënë një deklaratë të shkurtë, ku e...

Manchester United e shpërblen Jose Mourinhon

Jose Mourinho është afër rinovimit të kontratës me Manchester United. Sipas asaj që raporton “The Daily Telegraph”, Manchester United dhe Jose Mourinho janë afër arritjes...

Benevento përfshihet nga skandali i dopingut. Ja kush është përdoruesi

Fabio Luccioni, kapiteni i Beneventos, është skualifikuar me një vit nga futbolli për shkakun e përdorimit të dopingut. Ai rezultoi pozitiv në kontrollin për stimulues...

Perez dhe Real Madridi pranojnë oferta për Ronaldon

Florentino Pérez i ka dhënë “letër të bardhë” Jorge Mendes, agjentit të  Cristiano Ronaldos, për të paraqitur propozimet që ai ka për yllin portugez...

E bujshme /Klubi i Serie A do yllin e Superligës

Lajmi i bujshëm publikohet nga prestigjiozja italiane “Gazzetta Dello Sport”, që u referohet zhvillimeve më të fundit te skuadra verdheblu. Chievo Verona kërkon Kristal...

Arsenali po planifikon tri blerje të mëdha dhe ja si pritet të duket formacioni...

Arsenali është duke punuar intenzivisht me në merkaton e janarit dhe sapo të formalizohet shitja e Aleixis Sanchez planifikon t’i realizoj tri blerje të...