Klopp thotë se e kishte refuzuar United-in

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, pohon ta ketë refuzuar ofertën për t’u bërë trajner i Manchester United-it. Oferta i kishte ardhur në vitin 2014 për...

Kane shkëlqen në fitoren e Tottenham-it

Tottenham Hotspur ka ngadhënjyer ndaj Evertonit me rezultat 4:0, në xhiro ne 23-të të Premier Ligës. Son në minutën e 26-të, Harry Kane në minutat...

Turan largohet nga Barça

Pas ngushtimit të hapësirës për lojë dhe pakënaqësisë së vazhdueshme me pozitën në Camp Nou, turku ka vendosur të kthehet në vendlindje për ta...

“Do të dëshiroja që Neymar të ishte ende në Barcelonë”

Rakitic do të dëshironte që ta kishte Neymarin ende te Barcelona. Pavarësisht se Neymari nuk është duke i munguar aspak Barcelonës, këtë e tregon më...

Prezantimi i pazakontë i mbrojtësit të Barça

Para se të shkelte në barin e Camp Nou, Mina hoqi çorapet dhe këpucët, që besohet të jetë pjesë e ‘ritualit’ të mbrojtësit në...

City nuk ka të ndalur në merkato, 50 milion euro për mesfushorin që se...

Manchester City nuk ka të ndalur me shpenzimin e milionave, këtë herë në radarët e Manchester Cityt është mesfushori i Shakhtar Donetsk, Fred. Braziliani 24...

Ku kanë ‘humbur’ golat e Ronaldos!?

417 ndeshje, 422 gola – kjo statistikë e frikshme e Cristiano Ronaldos po shuhet dita ditës. Më shumë gola se ndeshje – kjo është statistika...

Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

Real Madridi dhe Manchester Unitedin janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar. Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan...

Interi gjen qendërmbrojtës, Lisandro Lopez të hënën për teste mjekësore

Lisandro Lopez do të vije te Interi të hënën për  t’i kryer testet mjekësore. Mbrojtësi i Benficas do të vijë si huazim me të drejtë...

Nisin bisedimet mes Ronaldos e PSG-së

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket...