Mesazhi i Coutinhos për tifozët e Barcelonës

Coutinho shpreson t’i bëjë krenar tifozët me fanellën e Barcelonës. Philippe Coutinho ka zbritur për herë të parë në fushë, në “Camp Nou” me fanellën...

Klopp pas largimit të Coutinhos: Shpirti dhe zemra e Liverpoolit nuk shiten kurrë

Pas zyrtarizimit të transferimit të Phillipe Coutinhos nga Liverpooli në Barcelonë, është prononcuar trajneri i “të kuqve” Jurgen Klopp, i cili theksoi se klubi...

Portieri i mbyll portën kampionëve të Anglisë, fiton një vit pica falas

Kris Nil  nuk është një portier i famshëm. Përkundrazi luan me një ekip modest në ligat inferiore të futbollit anglez.  Portieri i Flitud Taunit,...

AS: Penalltia që e mbrojti Navas ndaj Iago Aspas duhet përsëritur

Real Madridi nuk u këndell nga humbja 0-3 ndaj Barcelonës, Los Blancos nuk arritën më shumë se një barazim 2-2 ndaj Celta Vigos. Ndeshja vazhdon...

Ozil në Man United?

Man United e dëshiron Ozilin në këtë afat kalimtar. Sipas asaj që raporton “The Mirror”, Manchester do të bëjë ofertë për mesfushorin e Arsenalit, Mesut...

Iku treni, Hazardi e “tradhton” Realin

Hazard është i irrituar me mos insistimin e Realit për ta transferuar dhe ka vendosur të nënshkruajë kontratën e re me Chelsean. Hazard tani dëshiron...

Klopp: “Ëndrra e Coutinhos ishte Barcelona, insistoi shumë që ta bëjë realitet”

Klopp ka treguar se Liverpooli ka bërë gjithçka për ta mbajtur brazilianin në “Anfield”, por 25 vjeçari nuk dëshironte të dëgjonte. Philippe Coutinho tashmë është...

Costa rikthehet me gol dhe karton të kuq

Diego Costa u rikthye te Atletico Madrid pas më shumë se 3 sezonesh, në sfidën ndaj Getafes dhe menjëherë nxori në pah 2 vetitë...

Atalanta e Berishës mposht Romën në Olimpico

Atalanta ka fituar ndaj Romës me rezultat 1-2 në Serie A. Mysafirët befasuan me lojë të mirë dhe të sigurt dhe kështu ia shkaktuan klubit...

BONUCCI I SIGURON TRE PIKË MILANIT

Pas tre ndeshjeve pa fitore në Serie A, Milani ka arritur të arkëtojë pikët e plota. Rossonerët e mposhtën në San Siro skuadrën e Crotones...