Skënderbeu bën goditjen më të madhe në merkaton e janarit

"Bomba” e merkatos vjen nga Skënderbeu. Kristal Abazaj është i skuadrës korçare. Sulmuesi 21-vjeçar ka arritur marrëveshjen me Skënderbeun me bekimin edhe të dy klubeve, që kanë rënë dakord...

Ibrahimovic vjen me deklaratën e vitit

Nuk më intereson nëse jam shumë arrogant për suedezët, unë jam më i miri” Zlatan Ibrahimovic vazhdon të akuzojë gazetarët, përcjellë “Lajmi.net”. Ai e ka pranuar...

Barcelona zgjedh se ku do e shesë Arda Turan

Mesfushori turk, Arda Turan, ka shumë kohë që nuk është më lojtar i rëndësishëm në Barcelonë. Lojtari ka patur probleme të shumta dhe nuk po gjen dot...

Salah zgjedhet lojtar i vitit 2017 në Afrikë (Foto )

Mohamed Salah është zgjedhur si lojtari më i mirë i vitit në Afrikë për vitin 2017 duke fituar kështu Topin e Artë në ndarjen...

Mkhitaryan i përgjigjet Interit

Henrikh Mkhitaryan ka refuzuar mundësinë për të lënë Manchester Unitedin për Interin, transmeton Sovrani.info. Mesfushori ka pësuar rënje në mënyrë drastike nën drejtimin e Jose...

Manolas: Nevojitet mentalitet fituesi, Nainggolan e kuptoi gabimin

Kostas Manolas është shndërruar në një nga liderët e mbrojtjes së Romës, që vijon të jetë skuadra që ka pësuar më pak deri në...

Monaco dëshpëron Arsenalin dhe Liverpoolin për Lemarin

Lemar nuk do të largohet nga Monaco në janar, thotë Jardim. Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim, ka thënë se klubi francez nuk do të lejojë...

Ronaldo ua bën ‘bajat’ Messit dhe Cristianos

Ronaldo ka bërë një krahasim mes kohës së tij në futboll dhe yjeve të sotëm, Lionel Messi e Cristiano Ronaldo. Në një intervistë për gjermanen...

Laçi, Lulaj dhe Beqaj afrimet e fundit

Laçi tashmë ka nisur të konfigurohet pasi afrimi i Shtubinës ishte i pari në merkato, me kurbinasit që presin vetëm zyrtarizimin e dy afrimeve...

Dy numrat e mundshëm për fanellën e Coutinhos te Barcelona

“Sport” ka publikuar dy numrat e mundshëm për fanellën e Philippe Coutinhos te skuadra nga Camp Nou. Philippe Coutinho pritet të transferohet te Barcelona, gjatë...