HTC Touch Diamond 2 mund të jetë telefoni më i bukur këtë vit

HTC Touch Diamond 2, i lëshuar për herë të parë në vitin 2009, është pasuesi i popullarizuar HTC Touch Diamond, dhe u lansua me...

Mercedes zbulon çmimet e modelit të ri AMG-GT 4 Coupe /FOTO

Pak muaj pasi e prezantoi atë në ‘Geneva Motor Show’ , Mercedes-AMG ka zbuluar cmimet zyrtare të GT 4-Door Coupe të ri. E disponueshme për...

Për herë të parë, BMW zbulon dizajnin e X7 të ri (Foto)

SUV-i më luksoz që e ka punuar BMW deri më tani, do të prezantohet këtë muaj Tani që i shumëprituri 3 Series tërësisht i ri,...

FACEBOOK vijon luftën kundër lajmeve të rreme, shpërblen informatorët e besueshëm!

Rrjeti më i madh social, Facebook, ka nisur ta rangojë besimin në përdoruesit e vet në mënyrë që t’i ndihmojë për të vlerësuar raportimet...

Galaxy S10 pritet të vijë me tri modele

Samsung thuhet se po përgatitet për të nisur telefonin e tyre të ardhshëm, Galaxy S10, në tre madhësi të ndryshme në 2019. Ka ofruar dy...

​Pentagoni me plan sekret për telefona të mençur

Detajet që duken të parëndësishme rreth vetes, si mënyra se si ne mbajmë një telefon ose ecim poshtë rrugës, së shpejti mund të përdoren...

Bie me të madhe shitja e veturave me dizel në Gjermani

Shitja e automjeteve me naftë në Gjermani përjetoi një rënie prej 25% në muajin mars, në muajin e parë pasi Gjykata Federale ua lejoi...

BMW hap fabrikën e re në Hungari

Kompania BMW do të investojë një miliard euro në fabrikën e re të veturave në qytetin hungarez Debrecin. Kapaciteti i fabrikës do të jetë 150.000...

A është shumë i lartë çmimi i iPhone XS Max?

Apple mbrëmjen e së mërkurës ka lansuar modelet më të reja të smartphone-ve, iPhone XS, XS Max dhe XR. Më i shtrenjti nga tri modelet...

Misteret e Mërkurit, misioni që mund të eksplorojë origjinën e Sistemit Diellor

A është bërthama e Mërkurit e lëngshme, apo e ngurtë? Pse, në planetin më të vogël të sistemit tonë diellor, bërthama është kaq e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!