Në Kinë “lind” kinemaja e realitetit virtual

Me zhvillimin e teknologjive të reja, bëhen realitet koncepte të cilat kanë hyrë tashmë në fjalorin tonë. Kinemaja, për shembull, po përqafon ndryshime epokale: nga...

Facebook në probleme sërish, rritet ndjeshëm zhgënjimi ndaj tij

Aksionet e Facebook ranë me më shumë se 20% të mërkurën pasi të ardhurat e rrjetit social të mediave dhe rritja e përdoruesve nuk...

Rusia i kërkon Apple t’i ndihmojë në zbatimin e ndalimit të Telegramit

Rregullatori i komunikimeve në Rusi tha se ka kërkuar nga gjiganti i teknologjisë Apple në SHBA t’i ndihmojë atij të bllokojë aplikacionin e mesazheve...

Ndryshimet në Facebook i shkaktojnë humbje prej 3.3 miliardë dollarësh Zuckerbergut

Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve mbi përmbajtjet tjera në murin e Facebookut i ka kushtuar...

Bletët frymëzim për hulumtuesit e dronëve

Megjithë përparimet e mahnitshme në robotikë, makineritë e kanë të vështirë të arrijnë atë që është rutinë për insektet. Kështu që hulumtuesit e robotikës...

Ford Mustang Shelby GT350, më e fuqishme dhe aerodinamike

Janë publikuar fotot e para të Ford Mustang Shelby GT350.Makina e re është më aerodinamike dhe gjithashtu më e fuqishme. Pavarësisht se duket një mjet...

Televizori juaj mund të përgjohet, si ta zbuloni?

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë. Mjafton një gabim nga përdoruesi i pajisjes, sidomos kur kjo e fundit lidhet me...

Range Rover shton një super motor të ri 3.0 litërsh V6 me naftë

Land Rover vazhdon të freskojë gamën e motorëve të vet për modelet e tij të reja, duke i shtuar Range Rover’it për 2019-ën një...

Britania kundër “Facebook”: Të mbajë përgjegjësi për materialet e “dëmshme” dhe të paguajnë gjoba

Firmat e teknologjisë si Facebook, duhet të kenë më shumë përgjegjësi për materialet e “dëmshme” dhe të paguajnë gjoba, sipas politikanëve britanikë, të cilët...

Instagram më në fund shton opsionin e shumëkërkuar ‘mute’

Përdoruesit më parë kanë mundur që të ndalojnë storiet e ndokujt që të ju shfaqen atyre, pa e marr vesh personat në fjalë, por...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!