Google blen kompaninë Lytro për 40 milionë dollarë?

E themeluar në vitin 2006, Lytro është bërë kompani më e njohur për teknologjinë e saj të fushës së dritës se sa kamerat e...

Konfirmohet super BMW-ja i4 i ri elektrik

BMW do të rivalizojë Tesla Model S, me versionin e saj i4 saloon i cili do të jetë i gjithi elektrik e do të...

E pabesueshme çfarë u ndodh udhëtarëve te automjetet vetë-drejtuese

Udhëtimi në automjete të vetë-menaxhuara konsiderohet të jetë më stresues se ai i makinave të zakonshme, sipas një studimi nga Universiteti i Kempten në...

VIDEO/ E ardhmja e teknologjisë, ky ëshë kompjuteri më i vogël në botë

Sapo është publikuar kompjuteri më i vogël në botë. Në IBM Think 2018, kompania IBM ka prezantuar atë që do të jetë e ardhmja...

Dështon teknologjia vetë-vozitëse, godet këmbësoren për vdekje

Një grua ka vdekur në Tempe të Arizonës në SHBA pasi është goditur nga një veturë vetë-vozitëse e Uber-it. Kjo njihet si viktima e parë...

BE financon internet pa pagesë në të gjithë Evropën

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë përmes pajisjeve Wi-fi Hotspot, në...

Fillojnë hetimet për skandalin e “Facebook”

Prokurorët e Nju Jorkut dhe Massachusetts filluan një hetim për skandalin që preku rrjetin social “Facebook”, akuzuar se ka lejuar kabinetin britanik “Cambridge Analytica”...

​Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel (Foto)

Volkswagen pohon se versioni i ri Golf, modeli 1.5 TSI ACT Bluemotion është ekonomik sa i përgjigjet edhe Golfit me motor dizel dhe përveç...

Rrjeti social Facebook regjistroi humbje në bursë TEKNOLOGJI 20 March, 2018, 8:54

Rrjeti social Facebook regjistroi humbje në bursë pas zbulimit të përdorimit të të dhënave personale të miliona përdoruesve nga një shoqëri e lidhur me...

E paskemi thënë tërë jetën gabim, kjo markë nuk lexohet ashtu siç e dinë...

Padyshim që të gjithë ne e kemi mësuar gabim shqiptimin e kompanisë sportive Nike. Ne e themi Najk, apo jo? Kjo ka qenë një dilemë e...