Google sjell versionin e ri të shfletuesit Chrome

Google rifreskon shfletuesin e tyre Chrome me një përditësim të madh që është publikuar sot. Chrome 66 është në dispozicion për të gjithë përdoruesit tani...

Tualetet e avancuara kineze me Wi-Fi, bankomate dhe teknologji që identifikon fytyrën (Foto)

Kina është në mes të procesit të ‘revolucionarizimit të tualetit’. Përpjekjet që kanë filluar më 2015 me kërkesën e presidentit Xi Jinping, kanë bërë që...

Kjo makinë është shpallur më e sigurta në botë

Volvo XC90 është shpallur si një nga veturat më të sigurta që paratë mund të blejnë, sipas një analize të re të aksidenteve në...

Samsung Galaxy S10 – i tëri ekran dhe me kamerë 3D

Kanë kaluar rreth një muaj prej kur Samsung ka zbuluar Galaxy S9 e Galaxy S9+, por pavarësisht kësaj, ata tashmë kanë përfunduar dizajnin e...

Apple Watch pëlqehet më shumë nga femrat

Apple Watch është një argument meshkujsh, por grave, ora e Apple u pëlqen më shumë. Ky është rezultati i një studimi të CrowdFlower, bazuar...

Makina që nuk mund të hakohet kurrë

Shkencëtarët kanë krijuar një gjenerator duke përdorur sjelljen e çuditshme të mekanikës kuantum për të cilën besohet se është e paparashikueshme. Teknologjia mund të çojë...

HTC Touch Diamond 2 mund të jetë telefoni më i bukur këtë vit

HTC Touch Diamond 2, i lëshuar për herë të parë në vitin 2009, është pasuesi i popullarizuar HTC Touch Diamond, dhe u lansua me...

Shqiptari “këmbën mbi këmbë” dhe dëgjon muzikë, Mercedesi ecën vetë në autostradë (Video)

Ndonëse shpeshherë kompanitë e mëdha prodhuese të automobilave paguajnë para të majme për marketing, një shqiptar është kujdesur që një reklamë atyre tua bëjë...

Njihuni me lojën e re online, një krijim midis James Bond dhe Fast &...

Bëhet fjalë për një lojë në realitetin virtual të quajtur Defector. Loja sjell një rikujtesë për të gjithë te pasionuarit për ti bërë të...

Mos u gaboni, Rusia është ende lider botëror në hapësirë

Rusia dhe e gjithë bota e festojnë ditën e kozmonautikës, më 12 prill. Janë bërë 50 vjet që nga misioni i parë hapësinor. Rusia...