Shoferi mund të dremisë në timon, prezantohet “makina e zgjuar” e të ardhmes (FOTO)

Një makinë elektrike që thuhet se do të ndryshojë pikëpamjet e njerëzve mbi automobilin është prezantuar për publikun nga ish-punonjës të “BMW”-së dhe “Apple”-it. Bëhet...

Apple shet 300 milionë dollarë aplikacione për një ditë

Përdoruesit e Apple në mbarë botën shpenzuan një rekord prej 300 milionë dollarëve për blerjen ose shkarkimin e aplikacioneve dhe lojrave nga App Store...

Produktet Apple, probleme me sigurinë

Apple njofton se çdo produkt iPhone, iPad dhe kompjuter Mac, është i prekur nga dy defekte në çipet kompjuterike. Apple tha se ka hedhur në...

Samsung prezanton notebookun e ri 7 Spin (2018)

Samsung publikoi një laptop të ri të quajtur Notebook 7 Spin (2018), me të cilin dëshiron të mbulojë të gjitha fushat dhe të kënaqë...

Kia prezanton automobilin “e paparë” elektrik

Prodhuesi jugkorean i automobilave do të prezantojë në panairin e inovacioneve në Las Vegas, prej 9-12 janar, konceptin e tij të parë elektrik të...

A do të dëmtohen mekanikët e vegjël nga veturat elektrike?

Craig Van Batenburg filloi karrierën e tij si mekanik makinash në vitin 1970. Për shumë vite, 67 vjeçari nga Massachusetts, ka folur për diçka...

Duken si syze dielli, mirëpo aftësia tyre do të ju befasojë (FOTO/VIDEO)

Një kompani tjetër po merr një shans për konceptin me një palë syze dielli të zgjuar të quajtur ACE Eyewear. Ndërsa syze mund të...

Galaxy X vjen me ekran të ndjeshëm ndaj prekjeve

Dizajni i telefonave më të ri të Samsung kohët e fundit është bërë më i rrafshtë, por ky dizajn besohet se nuk duhet të...

Zuckerberg pranon defektet e Facebook-ut (Video)

Përmes një postimi në rrjetin social të krijuar prej tij, 33-vjeçari rrëfeu se kërkon që viti i porsahyrë të ndihmojë në përmirësimin e platformës...

Ja skaneri që tregon të metat e lëkurës

KompaniaNeutrogena njoftoi sot një produkt hardware të quajtur SkinScanner që i bashkangjitet pjesës së sipërme të një smartphone dhe, duke përdorur një kombinim të...