Huawei po synon të bëhet kompania më e madhe në botë

Huawei po vjen fuqishëm këtë vit me shitje rekorde në Kinë në tremujorin e dytë të vitit 2018. Me këtë rritje, Huawei po synon të...

Xiaomi lanson telefon për 25 euro (FOTO)

Kompania teknologjike gjigante Kineze, Xiaomi ka lansuar një seri të smartfonëve të rinj të quajtur Qin. Kjo pajisje e dizajnuar nga Xiaomi ka disa...

Rënia e shitjeve të tabletëve një trend mese 4 vjeçar

regu global i tabletëve vijon me rënie prej disa vitesh dhe dukej sikur nuk ka për tu ndalur kurrë. Në fakt shitjet janë në tatëpjetë...

Note 10 me baterinë më të mirë në treg

Note 10 zyrtarisht është prezantuar në Kinë, ndërsa më 31 gusht do të lansohet në variantet në Midnight Black (e zezë e errët) ...

Facebook sot jashtë funksionit për disa minuta

Facebook ka rënë për pak kohë për të gjithë përdoruesit në Evropë dhe Amerikë shkruan Dailystar, përcjell arbresh.info Përdoruesit e Facebook në Evropë dhe ShBA...

Shkoda Karoq me variant sportiv (FOTO)

Vetëm pak ditë pasi zbuloi versionin e terrenit Karoq crossover, Shkoda gjithashtu paraqiti edicionin e ri sportiv. Shkoda Karoq Sportline nuk është vetëm një “make-up”,...

WhatsApp bëhet me pagesë, por jo për të gjithë

Fitimi e parave i WhatsApp është një nga qëllimet e Mark Zuckerberg që kur Facebook bleu platformën e mesazheve në vitin 2014. Sot Menlo...

Apple bëhet kompania e parë me vlerë tregu 1 trilionë dollarë

Apple është bërë kompania e parë që ndonjëherë ka arritur vlerë tregu prej një trilionë dollarësh, raporton Anadolu Agency (AA). Pas mbylljes me 201,5 dollarë...

Shefi i sigurisë në Facebook lë firmën

Shefi i sigurisë në Facebook, Alex Stamos, do të largohet nga firma për të vazhduar karrierën në Universitetin Stanford. Largimi i tij ka qenë i...

Apple drejt trilionit

Apple është afër të bëhet kompania e parë amerikane,e cila listohet publikisht me vlerë 1 trilion dollarë. Për ta ditur këtë saktësisht se sa afër...