Shpiket ekrani LED që gjen përdorim në mjekësi

jë ekran tejet i hollë, i lakueshëm si një garzë, që mund të ngjitet në sipërfaqen e dorës për të marrë dhe dërguar mesazhe....

Facebook vjen me risi

Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook thuhet se ka vendosur të lansojë dy lloje të dëgjuese të zgjuara këtë verë, raportohet nga DigiTimes. Folësit dhe dëgjueset...

Ekspozohet BMW M4 unik në version kabrio në Abu Dhabi

Dileri i famshëm i brendit gjerman të veturave, BMW Abu Dhabi Motors, është duke ekspozuar një model unik të BMW M4 në version kabrio...

Vdekja e papritur e internetit

Ju mund të mos më njihni mua apo edhe kompaninë time ‘LivePerson’, por sigurisht keni përdorur shpikjen time. Në vitin 1995, unë zbulova teknologjinë...

‘Shfaqet’ modeli më i avancuar nga Nokia deri më sot, Nokia 7+

Një fotografi e re që po qarkullon online shfaq modelin e ri të Nokia 7+, telefonin më të mirë të Nokia-së deri më sot. Pamja...

Facebook në telashe, nuk ka ide si të parandalojë ndërhyrjet në zgjedhjet e ardhshme...

Operacioni i influencës ruse, i dizajnuar për të manipuluar me zgjedhjet presidenciale të vitit 2016, përdorte një kombinim të taktikave të spiunazhit të shkollës...

BE qorton Facebook dhe Twitter

BE i ka kritikuar ashpër rrjetet sociale Facebook dhe twitter: sipas Komisionit të BE ato nuk i respektojnë sa duhet ligjet për mbrojtjen e...

Panairi i celularëve. Barcelona, kryeqendra e teknologjisë

Pas 10 ditëve, Barcelona do të kthehet në kryeqendrën e teknologjisë. Më 26 shkurt, në këtë qytet do të hapet Panairi më i madh...

Si ta ristartoni iPhone 8

Nëse ndodhë që përderisa jeni duke e përdorur iPhone 8, bllokohet dhe për ndonjë arsye ndalon e nuk funksionon, atëherë më poshtë do të...

Ngritje befasuese e çmimit të monedhës Bitcoin

Përdoruesit e monedhës virtuale të Bitcoin mund t’u gëzohen investimeve që kanë bërë në monedhën në fjalë. Edhe pse kjo valutë njihet për luhatje në...