Veturat disel po dalin prej përdorimit

Kjo është arsyeja! Kërkesa për automjetet me naftë në Britani u shemb në mars me më shumë se një të tretën, duke e bërë numrin...

Teknologji 3d për gatimin e ëmbëlsirave (Video)

Në pamje të parë ky objekt të lë përshtypjen se është një dizajnim gjeometrik futurist por në fakt është një copë torte. Këto ëmbëlsira...

Google po përgatit Chromebook 4K

Chromebook pritej të marrë specifikime më të mira për një kohë të gjatë dhe kjo mund të ndodhë më vonë këtë vit.   Disa referenca të...

Shkollat finlandeze tani kanë robotët si mësues

Elias, mësuesi i ri i Anglishtes në një shkollë në Finlandën jugore, ka durim të pafund, asnjëherë nuk e bën një nxënës të ndjehet...

Frigoriferë “përgjues”, ligji i ri e lejon

Queensland është shteti i dytë më i madh në Australi, dhe ka miratuar ligje të cilat rrisin aftësitë e reagimit të policisë gjatë një...

Televizori juaj mund të përgjohet, si ta zbuloni?

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë. Mjafton një gabim nga përdoruesi i pajisjes, sidomos kur kjo e fundit lidhet me...

Mësohet data e prezantimit të Honor 10

Nënbrendi i Huaweit muajin e ardhshëm në Londër organizon një prezantim për të cilin ka nisur të dërgojë ftesa. Në ftesë është një siluetë e...

Çelësi i kësaj makine mund të kushtoj sa makina juaj

Konegsegg Regara kushton pothuajse 2 milionë euro, kështu që duhet të jetë mjaft atraktive për të tërhequr klientët me xhepat plotë. Kjo makinë ka motor...

E ardhmja u takon celularëve që kontrollohen pa u prekur

Kompania gjigante amerikane është duke punuar që të prodhojë një telefon që kontrollohet pa u prekur. Sipas “Bloomberg”, kjo do të thotë që këta celularë...

Mercedes paraqet super veturën e radhës me mbi 400 kuaj fuqi

Klasa e re A ka pasur premierën botërore në fillim të vitit, ndërsa kurorën e këtij modeli, sikurse edhe në rastin e pararendësit, do...