Facebook planifikon të bëj ndryshimin e radhës!

Facebook po teston aftësinë për përdoruesit që të ngarkojnë imazhe dhe video qe qendrojne 24 or përmes Desktop, raporton TechCrunch . Shpejt, përdoruesit do të...

Kamera që kushton 48 000 $ (Foto)

Hasselblad ka prezantuar një kamera që kushton plot 48 000 dollarë. Arsyeja që H6D-400c e ka çmimin sa një makinë Tesla...

Bota e objekteve të ndërlidhura po afron

Objektet e ndërlidhura po afrohen me hapa prej vigani, aq sa parashikohet që brenda vitit 2020 të jenë aktivë në botë të paktën 50...

Shefi i Apple ka një lajm të rëndësishëm për përdoruesit

Shefi i Apple, Tim Cook, tha se përditësimi i ardhshëm në iOS11 do t’iu mundësojë përdoruesve të vendosin vetë nëse sistemi “qëllimisht” do të...

Evropa futet në garë për të krijuar super-kompjuterin më të fuqishëm

Super-kompjuterat janë një mjet i dobishëm për mjekësi, aviacion, robotikë, si dhe armë, por sot për sot ka vetëm tre prej këtyre. SHBA-ja, Japonia,...

Shtëpia me rrota (Video)

Automjeti rekreativ Jayco Embark Luxury ofron komoditetin e një shtëpie të vërtetë pa shumë kompromis. Për ata që adhurojnë udhëtimet, por që dëshirojnë të marrin...

Infiniti prezanton konceptin Q Inspiration në Detroit

Kompania e njohur Infiniti ka prezantuar prototipin Q Inspiration në panairin e veturave që po mbahet në Detroit. Ky koncept do të shërbejë si një...

‘Project Linda’, kompjuteri që punon me telefon të mençur

Në panairin e teknologjisë ‘CES 2018’, që u mbajt në Las Vegas të SHBA-vë, kompania ‘Razer’ që është e specializuar në pajisje dhe pjesë...

Droni i parë për pasagjerë, gati në Mars (Foto)

Një kompani britanike për ndërtimin e dronëve pretendon se ka gjetur më në fund edhe përgjigjen për t’i vendosur këto makineri në shërbim të...

Gjermani: Punëtorët e BMW dhe Audi dalin në grevë

Punëtorët e BMW dhe Audi kanë dalur në grevë në fund të javës së kaluar, duke kërkuara paga më të larta dhe reduktimin e...