Shpërthen bateria e iPhone, plagoset punonjësi i dyqanit të Apple dhe 7 klientë

Një incident ka ndodhur në një dyqan të Apple në Cyrih, ku bateria e një iPhonë është mbinxehur dhe më pas ka shpërthyer. Kjo...

Samsung Galaxy S9 sjell vetëm 4GB RAM

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus pritet të bëhen zyrtarë në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Ne kemi dëgjuar më parë se...

Teknologjia arrin çmendurinë, një aplikacion për të njohur njerëzit, ja si funksionon

Të gjithë e njohim Shazamin, aplikacionin nëpërmjet të cilit mund të gjesh titullin e cdo këngë në sfond. Por imagjinata ka shkuar akoma më thellë...

11 vjet nga iPhone i parë

Para 11 vjetësh Steve Jobs kishte prezantuar iPhone-n e parë. Ai e kishte përshkruar këtë produkt një dekadë më parë si tre në një, me...

Shoferi mund të dremisë në timon, prezantohet “makina e zgjuar” e të ardhmes (FOTO)

Një makinë elektrike që thuhet se do të ndryshojë pikëpamjet e njerëzve mbi automobilin është prezantuar për publikun nga ish-punonjës të “BMW”-së dhe “Apple”-it. Bëhet...

Apple shet 300 milionë dollarë aplikacione për një ditë

Përdoruesit e Apple në mbarë botën shpenzuan një rekord prej 300 milionë dollarëve për blerjen ose shkarkimin e aplikacioneve dhe lojrave nga App Store...

Produktet Apple, probleme me sigurinë

Apple njofton se çdo produkt iPhone, iPad dhe kompjuter Mac, është i prekur nga dy defekte në çipet kompjuterike. Apple tha se ka hedhur në...

Samsung prezanton notebookun e ri 7 Spin (2018)

Samsung publikoi një laptop të ri të quajtur Notebook 7 Spin (2018), me të cilin dëshiron të mbulojë të gjitha fushat dhe të kënaqë...

Kia prezanton automobilin “e paparë” elektrik

Prodhuesi jugkorean i automobilave do të prezantojë në panairin e inovacioneve në Las Vegas, prej 9-12 janar, konceptin e tij të parë elektrik të...

A do të dëmtohen mekanikët e vegjël nga veturat elektrike?

Craig Van Batenburg filloi karrierën e tij si mekanik makinash në vitin 1970. Për shumë vite, 67 vjeçari nga Massachusetts, ka folur për diçka...