Meizu sjell kufje me një kabllo të ndritshme

Prodhuesi kinez Meizu prodhon kufje me kabllo optike me shkëlqim. Meizu janë kufje me Bluetooth 4.1. Për këtë arsye kablli i shkëlqyeshëm, një dhe një...

Shumë shpejt, WhatsApp bëhet +16

WhatsApp do të dal shumë shpejt me një platformë të re që nuk do të lejojë përdoruesit të jenë nën moshën 16 vjeçare. Ky...

Ferrari elektrik del pas vitit 2023

Edhe pse Ferrari italian filloi zhvillimin e modelit të parë elektrik, kjo nuk është pjesë e planit të ri pesëvjeçar 2018-2022 i grupit Fiat...

“Shoqëria nuk është e përgatitur për inteligjencën artificiale”

Si mund të përgatitemi për një botë ku makinat bëjmë punën tonë? Kjo u diskutua në 4Gamechangers. Debati rreth inteligjencës artificiale është bërë gjithnjë e...

Google fut në Google Street View një nga fenomenet më të bukura natyrore

Migrimi vjetor i Gaforres gjatë Krishtlindjeve është një mrekulli e bukur natyrore, por kapja e saj për Google Street View është një çështje mjaft...

Audi S8 arrin në vjeshtë

Versioni sportiv Audi S8 do të gjendet në treg gjatë këtij viti, transmeton Auto Bild. Nuk pritet të ketë ndryshime revolucionare të dizajnit, por vetura...

Kinë, instalohet automat për shitjen e automjeteve

Sistemi u mundëson blerësve që përmes një aplikacioni në telefonat e mençur për një kohë të shkurtët të testojnë dhe të blejnë automjetin e...

NASA dëshiron të dërgojë bleta-robot në Mars

Nëse do të zgjidhnit një muzikë për shkuarjen e robotit në Mars, çka do të zgjidhnit?   NASA sapo ka vendosur të financojë eksplorimin e Marsit...

Rusia bllokon IP adresat e Google-it për të ndaluar Telegramin

Mbikëqyrësi rus i telekomit, Roskomnadzor, njoftoi të dielën bllokimin e një sërë adresash IP të Google-it që i mundësonin aplikacionit të komunikimit Telegram t’i...

Mercedes A-Class me katër dyer, pak ditë para prezantimit zyrtar (Foto)

Modeli i parë A-Class që ka katër dyer, prezantohet zyrtarisht gjatë këtyre ditëve Beijing Auto Show fillon në fund të javës dhe prodhues nga tërë...