Aeroplani më i madh në botë amfib, i gatshëm për fluturim në vitin 2022...

Fluturakja më e madhe në botë amfibe do të jetë e gatshme gjatë katër viteve të ardhshme, sipas një fabrike në Kinë që merret...

VW bojkoton panairin e automjeteve në Paris

Volkswageni është emri më i fundit që ka vendosur të mos prezantojë automobila të rinj në "Paris Motor Show". Sipas “Autoactu”, Volkswagen është duke analizuar rëndësinë...

Facebook i fshin 583 milionë profile false

Në 3-mujorin e parë të vitit 2018, Facebook ka çaktivizuar rreth 583 milionë profile false si dhe rreth 837 milionë materiale spam. Të dhënat janë...

Nokia X6 vjen me prerje në ekran

HMD Global ka prezantuar zyrtarisht telefonin Nokia X6, modelin e parë nga seria e freskuar X. Telefoni është lansuar në Kinë sikurse edhe ishte pritur....

Audi Q8 paralajmërohet me fotografi të re

Audi është duke paralajmëruar sërish modelin e ri Q8, por këtë herë me fotografi të reja që tregojnë më shumë detaje të stilit. Vetura e...

Beteja Apple-Samsung nuk ka fund

Betejat ligjore në lidhje me të drejtat e autorit mes Apple dhe Samsung nuk kanë fund. Dy kompanitë më të mëdha në fushën e telefonave...

Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi

Modeli i ri do të marrë vendin ndërmjet AMG GT Roadster më të dobët dhe AMG GT C Roadster më të fuqishëm. Mercedes publikoi fotografinë...

Prezantohet versioni i ri, BlackBerry vjen me modelin Key2

Kanë qarkulluar thashetheme dhe spekulime rreth një telefoni të ri BlackBerry të quajtur Key2, i cili tani është zyrtar – BlackBerry ka dërguar ftesa...

iPhone 9 mund të ketë ekran Super Bright LCD si ThinQ G7

Apple do të shikojë mundësinë e rifreskimit të modelit të ardhshëm të iPhone, i cili vjen me një ekran LCD prej 6.1 inç. Kjo është...

Befason Instagrami, ja opsioni i ri që do kthehet shumë shpejt në obsesion

Instagram ka njoftuar një variant të ri të afisheve të votimit për Historitë: tani ekziston një rrëshqitje emoji që ju lejon të kërkoni dhe...