Mercedes A-Class me katër dyer, pak ditë para prezantimit zyrtar (Foto)

Modeli i parë A-Class që ka katër dyer, prezantohet zyrtarisht gjatë këtyre ditëve Beijing Auto Show fillon në fund të javës dhe prodhues nga tërë...

Si ta bëni gati veturën për udhëtime të gjata? (Foto)

Sa më gjatë të keni në plan për të udhëtuar, aq më shumë përgatitje për veturën ju duhet. Qetësia e shoferit është shumë e...

Ky do të jetë celulari i vitit 2018

Data e lëshimit të OnePlus 6 bëhet gjithnjë e më e afërt dhe, pasi shumë karakteristika janë zbuluar në internet, duket se pajisja e...

Koncepti i së ardhmes i Volkswagenit debuton në rrugët e Kinës

Koncepti i së ardhmes i Volkswagenit, I.D. Vizzion, ka debutuar në rrugët e Kinës para se të prezantohet në panairin e veturave në Pekin. Vizzion...

Sot është Dita Ndërkombëtare e Femrës në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit(TIK), e cila...

Iniciativa e Femrave në TIK është një përpjekje me karakter global që synon të ndërgjegjësojë dhe inkurajojë femrat e reja për ndjekjen e studimeve...

Teknologji qe identifikojnë fytyrën? Ana e frikshme e të ardhmes

Çdo ditë, në internet futen miliarda foto që përmbajnë fytyra njerëzish. Ekspertët thonë se algoritme të sofistikuara mund t’i mbledhin këto imazhe, t’i krahasojnë...

Kur roboti për pastrim “përton” ta kryej punën e vet, ja çfarë arsyetimi gjen!

Roboti i vogël i ndërtuar për të pastruar dyshemetë me anë të avullit, nganjëherë thjesht nuk mund ta bëjë punën e tij. Kjo për shkak...

Ky është avioni më i madh në botë që ka filluar testimet (Foto)

Ka një shtrirje krahësh prej 117 metrash, thuajse dyfishin e asaj të një Boeing-u 747. Është pikërisht kjo që e bën “Stratolaunch” avionin më...

Qeveria amerikane me projekt sekret për kontrollin e mendjes?

Qeveria amerikane mund të ketë mbledhur dokumente në mënyrë sekrete mbi kontrollin e trurit dhe boshatisjen me forcë të memories, tregojnë dosjet që kanë...

Sharp prodhon televizorin që kushton më shumë se 11 mijë euro

Korporata japoneze, Sharp ka prodhuar televizorin që kushton plot 11 mijë e 199 euro. E veçanta e këtij televizori janë dimensionet dhe cilësia e ekranit. Televizori...