Çdo gjë çfarë e bën S-Class-in e ri madhështor në një video 5 minuta...

Mercedes-Benz dëshiron që njerëzit ta dinë se S-Class është një hap përpara veturave tjera konkurruese të këtij lloji. Mercedes ka shpërndarë një video 5 minuta...

Bitcoin mund të integrohet në Facebook, paralajmëron Zuckerberg

Teknologjia që po fuqizon tregun e valutave digjitale mund të përmirësojë Facebookun në të ardhmen, ka thënë themeluesi i këtij rrjeti social, Mark Zuckerberg. Si...

Robotët do të lindin fëmijë njerëzor brenda 100 viteve

Inteligjenca artificiale me kalimin e viteve do t’iu mundësojnë robotëve riprodhimin me njerëzit, duke iu mundësuar edhe lindjen e tyre.   Autori i librit të shpallur...

Procesorët Intel kanë një problem kritik sigurie, riparimi ul performancën e kompjuterave

Një problem sigurie në procesorët Intel detyroi zhvilluesit të ridizajnonin kernelët e Linux dhe Windows. Në dy muajt e fundit ata përditësuan kernelët për...

Sony Xperia XA2 Ultra do të ketë dy kamera të përparme

Deri më tani, tashmë kemi zbuluar se telefoni i ardhshëm Sony Xperia XA2 Ultra po mban numrin e modelit H4233, dhe tani kemi imazhe...

Mësohet çmimi i Alpina B5 të ri me 600 kuajfuqi

Para gjeneratës së ardhshme të BMW së ri, M5 me 592 kuajfuqi, Alpina tashmë ka lansuar modelin e tij B5 Bi-Turbo. I zbuluar në panairin...

Inteligjenca Artificiale mëson duke dialoguar me njeriun

Jo vetëm që di se si të luajë poker dhe është e pamposhtur në damin kinez, inteligjenca artificiale tani është në gjendje të mësojë...

Ja në cilin vit u lidhë për herë të parë interneti në Shqipëri

Ishte viti 1989. Në Universitetin Politeknik i Tiranës (UPT) ndodhi një ngjarje historike: lidhja e parë e Shqipërisë me internetin. Katedra e informatikës në UPT...

Mercedes G-Class 2018 i ri që do të zbulohet më 15 janar

Mercedes ka publikuar një video paralajmëruese të lansimit të G-Class 2018 të ri dhe ka konfirmuar zbulimin e tij më 15 janar në panairin...

LG krijon televizorin e parë në botë OLED 8K 88-inçësh

Kompania e njohur LG ka prezantuar ekranin e parë në botë OLED 88-inç me rezolucion prej 8K. Ky ekran pritet të prezantohet gjatë këtij muaji...