Ekspertët: Këtë aplikacion të popullarizuar fëmijët nuk duhet ta përdorin

Hulumtimet kanë treguar që rrjetet shoqërore nuk ndikojnë më mirë tek të rinjtë, por komisari për fëmijë në Britaninë e Madhe mendon se prindërit...

Më shumë probleme për Intel: Dobësia e re kërcënon miliona laptopë

Intel nuk mund të marrë frymë ditëve të fundit. Pas problemeve me dobësitë Meltdown dhe Spectre, kompania e sigurisë finlandeze F-Secure ka zbuluar tani...

Mikrokompjuterë të gëlltitshëm që tregojnë si duhet të ushqehemi

Nëndetëse të vogla të gëlltitshme, të pajisur me kompjuter të vegjël, sensorë temperature, transmetues dhe bateri që në të ardhmen mund të tregojnë nëse...

Ndryshimet në Facebook i shkaktojnë humbje prej 3.3 miliardë dollarësh Zuckerbergut

Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve mbi përmbajtjet tjera në murin e Facebookut i ka kushtuar...

Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale (Foto)

General Motors thotë se ka nisur prodhimin masiv të makinës së parë autonome pa timon dhe pa pedale. Kompania tashmë po kërkon lejen nga qeveria...

‘Bisha’ Ford Mustang i quajtur Enforcer del në shitje

Kompania specialiste për modifikimin e Ford-it, Steeda i ka dhënë veturës “American Muscle” një stil më agresiv e fuqi motorike. Q500 Enforcer tani prodhon 480...

Kujdes çfarë publikoni në Facebook, aplikacioni nis filtrimin e postimeve

ë enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një...

Teknologjia po na ndryshon jetën, del në treg pajisja me kamera që do të...

E kishit menduar se Facebook mund t’ju “përgjojë” në shtëpitë apo vendet ku jetoni? Në fakt teknologjia është duke përparuar dhe së shpejti do...

Acer prezanton laptopin më të hollë në botë

Duke e pasuruar serinë e pajisjeve të reja të zbuluara në ngjarjen e teknologjisë CES 2018 të këtij viti, Acer ka modelin e saj...

Prodhohen sensorët për zbulimin e vendndodhjes së fëmijëve

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve, ndaj pothuajse gjithmonë i shoqërojnë në shkollë apo në këndin e lojrave. Por me...