Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone

Një mashtrim i ri po merr në shënjestër përdoruesit e iPhone dhe përpiqet t'i mashtrojë ata në dhënien e informacionit të tyre të hyrjes...

Elon Musk konfirmon: tuneli i parë i kompanisë lansohet në dhjetor

CEO i Tesla dhe SpaceX Elon Musk tha të dielën në Twitter se kompania e tij Boring Company, e cila synon të ulë...

Volkswagen kthen prapa makinat e vjetra me naftë, për të dhënë të reja (Foto)

Në kuptimin e plotë të fjalës, VW po përpiqet ta djegë njëherë e përgjithmonë skandalin Dieselgate Prodhuesi gjerman Volkswagen, po mundohet në çdo mënyrë, ta...

Haraçina e ‘prodhon’ Lamborghinin e parë (Video)

Lamborghini nuk prodhon vetëm Italia. Një makinë unike e ndërtuar nga dëshira dhe pasioni, u prodhua edhe në Haraçinë të Shkupit. E kujt do t’i shkonte...

Misteret e Mërkurit, misioni që mund të eksplorojë origjinën e Sistemit Diellor

A është bërthama e Mërkurit e lëngshme, apo e ngurtë? Pse, në planetin më të vogël të sistemit tonë diellor, bërthama është kaq e...

Gjermani, urdhërohet tërheqja nga tregu i 73 mijë makinave Opel

Autoriteteti i transportit në Gjermani deklaroi tha të premten se kishte urdhëruar prodhuesin e makinave Opel të të tërheqë 73.000 automjete diezel në mbarë...

Telefoni i ri i Huawei i lë të gjithë mbrapa

Kompania Huawei së fundmi ka lansuar dy telefona të ri Mate 20 dhe Mate 20 Pro. Mate 20 Pro e lë nën hije modelin Mate...

Sa i sigurt është Golf 2?

Edhe pse një veturë shumë e vjetër sot në qarkullim ka me qindra mijëra vetura të tilla, por sa e sigurt është kjo veturë...

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë. Audi S6...

Disa njësi të iPhone XR janë shitur tashmë

iPhone Xs Max i Apple përfaqëson iPhone-in më të mirë që Apple ka për të ofruar këtë vit.Jo vetëm që telefoni ka një ekran...