Përdorimi i energjisë efikase ka rezultate mahnitëse!

Përdorimi efektiv i energjisë, rritja e vetë-mjaftueshmërisë energjetike dhe reduktimeve i emetimeve në Bjellorusi… Rezultatet nga raportet tregojnë për përdorimin efektiv të energjisë dhe reduktimin...

Prodhuesi i telefonëve Nokia premton diçka të mrekullueshme në Kongresin Mobil Botëror

Juho Sarvikas, shefi i produktit pranë HMD Global, u tha njerëzve të presin diçka të mrekullueshme në Kongresin Mobil Botëror që do të mbahet...

Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite

Gjiganti amerikan i teknologjisë dhe prodhuesi i smartfonëve të famshëm “iPhone”, “Apple” është kompania më e pëlqyer në botë për herë të 11-të sipas...

Facebook planifikon të bëj ndryshimin e radhës!

Facebook po teston aftësinë për përdoruesit që të ngarkojnë imazhe dhe video qe qendrojne 24 or përmes Desktop, raporton TechCrunch . Shpejt, përdoruesit do të...

Kamera që kushton 48 000 $ (Foto)

Hasselblad ka prezantuar një kamera që kushton plot 48 000 dollarë. Arsyeja që H6D-400c e ka çmimin sa një makinë Tesla...

Bota e objekteve të ndërlidhura po afron

Objektet e ndërlidhura po afrohen me hapa prej vigani, aq sa parashikohet që brenda vitit 2020 të jenë aktivë në botë të paktën 50...

Shefi i Apple ka një lajm të rëndësishëm për përdoruesit

Shefi i Apple, Tim Cook, tha se përditësimi i ardhshëm në iOS11 do t’iu mundësojë përdoruesve të vendosin vetë nëse sistemi “qëllimisht” do të...

Evropa futet në garë për të krijuar super-kompjuterin më të fuqishëm

Super-kompjuterat janë një mjet i dobishëm për mjekësi, aviacion, robotikë, si dhe armë, por sot për sot ka vetëm tre prej këtyre. SHBA-ja, Japonia,...

Shtëpia me rrota (Video)

Automjeti rekreativ Jayco Embark Luxury ofron komoditetin e një shtëpie të vërtetë pa shumë kompromis. Për ata që adhurojnë udhëtimet, por që dëshirojnë të marrin...

Infiniti prezanton konceptin Q Inspiration në Detroit

Kompania e njohur Infiniti ka prezantuar prototipin Q Inspiration në panairin e veturave që po mbahet në Detroit. Ky koncept do të shërbejë si një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!