Audi S8 arrin në vjeshtë

Versioni sportiv Audi S8 do të gjendet në treg gjatë këtij viti, transmeton Auto Bild. Nuk pritet të ketë ndryshime revolucionare të dizajnit, por vetura...

Kinë, instalohet automat për shitjen e automjeteve

Sistemi u mundëson blerësve që përmes një aplikacioni në telefonat e mençur për një kohë të shkurtët të testojnë dhe të blejnë automjetin e...

NASA dëshiron të dërgojë bleta-robot në Mars

Nëse do të zgjidhnit një muzikë për shkuarjen e robotit në Mars, çka do të zgjidhnit?   NASA sapo ka vendosur të financojë eksplorimin e Marsit...

Rusia bllokon IP adresat e Google-it për të ndaluar Telegramin

Mbikëqyrësi rus i telekomit, Roskomnadzor, njoftoi të dielën bllokimin e një sërë adresash IP të Google-it që i mundësonin aplikacionit të komunikimit Telegram t’i...

Mercedes A-Class me katër dyer, pak ditë para prezantimit zyrtar (Foto)

Modeli i parë A-Class që ka katër dyer, prezantohet zyrtarisht gjatë këtyre ditëve Beijing Auto Show fillon në fund të javës dhe prodhues nga tërë...

Si ta bëni gati veturën për udhëtime të gjata? (Foto)

Sa më gjatë të keni në plan për të udhëtuar, aq më shumë përgatitje për veturën ju duhet. Qetësia e shoferit është shumë e...

Ky do të jetë celulari i vitit 2018

Data e lëshimit të OnePlus 6 bëhet gjithnjë e më e afërt dhe, pasi shumë karakteristika janë zbuluar në internet, duket se pajisja e...

Koncepti i së ardhmes i Volkswagenit debuton në rrugët e Kinës

Koncepti i së ardhmes i Volkswagenit, I.D. Vizzion, ka debutuar në rrugët e Kinës para se të prezantohet në panairin e veturave në Pekin. Vizzion...

Sot është Dita Ndërkombëtare e Femrës në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit(TIK), e cila...

Iniciativa e Femrave në TIK është një përpjekje me karakter global që synon të ndërgjegjësojë dhe inkurajojë femrat e reja për ndjekjen e studimeve...

Teknologji qe identifikojnë fytyrën? Ana e frikshme e të ardhmes

Çdo ditë, në internet futen miliarda foto që përmbajnë fytyra njerëzish. Ekspertët thonë se algoritme të sofistikuara mund t’i mbledhin këto imazhe, t’i krahasojnë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!