​Mbi një mijë robotë vallëzojnë njëkohësisht (Video)

Që nga viti 2016 kompanitë teknologjike kanë krijuar ushtri të tëra të robotëve që vallëzojnë për të fituar betejën e ashpër për titullin “Numri më...

Volvo prezanton kamionin e parë të tij, i gjithi elektrik

185 kW Volvo FL Electric mund të udhëtojë deri në 300 kilometra, por kryesisht përdoret në qytete. Prodhuesi suedez i automjeteve Volvo ka nisur kamionin...

Zvicra merr vendim befasues për dronët

Avokatët në Zvicër kanë ardhur në një përfundim të ri sa i përket dronëve- nëse një dron shkel hapësirën personale të dikujt, atëherë personi...

Samsung lanson një telefon të ri pa internet

Po, e keni dëgjuar këtë lajm drejtë. Samsung ka lëshuar një telefon të ri me çmim të konvenueshëm në Korenë e Jugut pa asnjë...

Kështu do të duket Gmail së shpejti

Google së fundmi njoftoi se po planifikon të lansojë një dizajn të ri për, Gmail. Tani janë shpalosur fotografitë që tregojnë se si do të...

Chevrolet Bolti i ri vjen më 2025

Chevrolet Bolt i ri nuk do të nisë të prodhohet para janari të vitit 2025. Kështu ka bërë të ditur kompania, e cila gjeneratën e...

Apple Music tashmë ka mbi 40 milionë abonentë dhe një shef të ri

Sipas Variety,Apple Music ka thyer  rekordin e 40 milionë abonimeve, dhe tashmë, ka edhe një shef të ri ,Oliver Schusser, i cili do të...

Policia do të jetë e aftë të lexojë kujtimet e viktimës pas vrasjes?

Shkencëtarët zbuluan se kujtimet tona lënë shenja të qarta dhe unike gjenetike në trurin tonë. Deri te ky zbulim mahnitës kanë ardhur hulumtuesit e Universitetit...

Google krijon një program që iu ndihmon të gjeni racat e kafshëve

Google ka krijuar një program që verifikon shumicën e racave të kafshëve. Google Lens identifikon shumicën e kafshëve pasi ato i hidhni në kërkim.   Që...

Targat digjitale që tregojnë lokacionin dhe shkeljet në trafik, prezantohen së shpejti në Dubai...

Autoritetet e sigurisë në Dubai, po planifikojnë të pajisin të gjitha veturat me targa digjitale, që tregojnë lokacionin dhe njoftojnë kur shoferi po shkel...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!