Skeç/Si e përjetoi ministri shqiptar largimin e Jankullovskës dhe Mijallkovit?!/VIDEO

Humoristët Stresat përshkruajnë realitetin dhe mentalitetin e ministrave shqiptarë në qeveri. Një nga protagonistët që simbolizon këtë realitet, është përshkrimi sarkastik dhe me humor...

Burri i qahet Ramës se djali i tij me të fejuarën po i bën...

Paraditen e djeshme kryeministri Edi Rama ishte në Mamurras ku pa nga afër gjendjen e banorëve në çadër, por në njërën prej tyre u...

Imami i njohur për koalicionin VV – LDK: Me ua shkru ndonjë hajmali këtij...

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti, e ka kritikuar mosarritjen marrëveshjes për koalicion mes LDK’së dhe Vetvëendosjes, menjëherë pasi u certifikuan zgjedhjet e 6...

Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron se çfarë ndodhi më pas?!

Në emisionin “Shiko Kush Luan” pjesë e lojërave ishte dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Në njërën prej lojërave fëmijët u ndanë në...

Videoja që bëri bujë, Zaev si i shkoi nga prapa Trampit?! (VIDEO)

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e shkurtër ku shihet se si kryeministri Zoran Zaev po i afrohej presidentit amerikan Doland Tramp dhe...

Qytetari i kërkon ndihmë Ramës: Gruan ma kanë çuar në hotel, por ja përgjigja...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar vizitat e tij në zonën e përfshirë nga tërmetet në Durrës dhe vendbanime tjera. Gjatë pasditës ai është përballur...

Letra e pronarit të hotelit të rrënuar: U turpëruam, kosovarët na thonë vëllezër e...

Më poshtë gjeni një letër të shkruar nga një çam, autor që është pronar i një hoteli të rrënuar në Shqipëri. Letra: Fjalia qe...

Në Prokurorinë Speciale në ditë janë hëngër 9 kg lajthi, badema, fëstëk dhe kikirika

Analizat e harxhimeve të bëra nga Prokuroria Publike Speciale tregojnë se nga punonjësit e saj me të madhe janë porositur aperitiv dhe ushqime me...

Fqinjët e fotografojnë në pozitë të papërshtatshme ish-kryeprokuroren Janeva! (Foto)

Ajo që me xhaketë arriti që të fshihet nga objektivët e ekipeve të gazetarëve, asgjë nuk mund të fsheh nga sytë kureshtarë të fqinjëve...

Muhamed Zekiri tregon ku e sheh veten pas pesë viteve

Nënkryetari i LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e Maqedonisë Muhamed Zekiri, në një intervistë për “TM Daily” në Telegrafi Maqedoni, ka folur për ngjarjet...