Murtezani godet Zekën e BESËS, nuk kursen fjalët!

Ish-anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA më pas i dalur tek Aleanca për Shqiptarët, Arlind Murtezani ka drejtuar kritika të ashpra në adresë të...

“Funkcioneri” shqiptar që zhag me ngre nuk del nga pushteti, ja rasti i tillë!...

Ky është skeç humoristik i humoristëve gostivaras “Stresat”, të cilët së fundi janë më të ndjekurit dhe se humori i tyre reflekton realitetin në...

Gazetari shqiptar provokon kolegun maqedonas në shqip, google translate zgjidhë telashet! (FOTO)

Pas miratimit të gjuhës shqipe në Kuvedin e Maqedonisë, kanë filluar dhe talljet dhe provokimet. Së fundmi gazetari i TV21 Furkan Saliu në rrjetin e...

Edhe një politikan shqiptar nga Maqedonia pushon në hotelin më të shtrenjtë në botë,...

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj gjatë kohë ishte temë kryesore në mediumet kosovare për shkak të pushimeve të shtrenjta në Hitel Carlton në St Moritz...

“Es-selamu alejkum” me kend je me krahun e Shkupit apo të Tetovës? KUJDES… allti...

E nisin me përshëndetje islame “Es-selamu alejkum”  dhe të pyesën se me cilin krah je të Shkupit apo të Tetovës, por disa janë edhe me...

“Alia si Bruslia” (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka mbushur 59 vjet. Ali Ahmeti, i cili që në moshë të re është njëri...

Mijallkovi i zhgënjyer: Disa shqiptarë që i bëra të pasur, sot më kanë harruar,...

Shumë shqiptarë gjatë qeverisjes së kaluar të VMRO-DPMNE krenoheshin dhe krekoseshin se e njihnin ish-shefin e shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov. Janë biznesmenë të mirënjohur...

Reagon anëtari i Lëvizjes BESA: Kryetar Kim Mehmeti ose partia shkrihet në Aleancën për...

Një anëtarë i Lëvizjes BESA i cili dëshironte të ngelej anonim flet për portalin TetovaSot zënkat në këtë parti. Sipas tij Bilall Kasami dhe...

Fotografi që po dridh rrjetin, a po kthehet Ermira Mehmeti në politikë me flamurin...

Një fotografi po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale. Aty është ish deputetja Ermira Mehmeti, kurse në sfond flamuri kuq me zi me...

Prani e shtuar policore në Çair, ja kush i solli?

Mbrëmë pas orës 22:30 janë vërejtur forca të shtuara policore në Çair Deshmitaret okulare flasin se arsye qe e solli turmën policore ka qenë rrahja...