Lajmpress: Goditet Xhevat Ademi, shkarkohet nga posti djali i axhës së tij? Ja ku...

I shkarkuar nga posti i anëtarit të bordit të ndërmarrjes së gazit GA-MA, Bejtulla Ademi është kusheriri i parë i deputetit të BDI-së, Xhevat...

“Shkëndija” brenda koalicionit qeveritar, LSDM mund ta përjashtojë BDI-në nga qeveria?!

Brenda koalicionit qeveritar, respektivisht mes LSDM-së dhe BDI-së janë paraqitur disa “shkëndija” mosdurimi. Këto “shkëndija” janë paraqitur pas qëndrimit të Artin Spahiut të BDI-së...

Ali Ahmeti nuk din ta bëjë shqiponjën, valltarit i plas gazi?! (FOTO)

Ilir Meta, Talat Xhaferi, Bujar Osmani dhe të tjerët pa problem e kanë bë shqiponjën në manifestimin e sotëm që u mbajt në Shkup,...

Lajmpress: Revoltohen aktivistët e BDI-së në Sllupçan, na premtuan drejtorinë e kullosave por na...

Aktivistët dhe simpatizuesit e BDI-së nga fshati Sllupçan janë të revoltuar pas publikimit të emrave të drejtorëve dhe zv/drejtorëve që janë emëruar nga radhët...

Infomax: Ali Ahmeti tërhiqet nga politika?!

Portali Infomax në gjuhën maqedonase, mjaft i afërt me qeverinë e kaluar VMRO-BDI, shkruan se kohën e fundit gjithnjë e më të zëshme janë...

Gjermanja “ia plas në fytyrë” burrit shqiptar nga Maqedonia (VIDEO)

Blerimi një shqiptar nga Maqedonia e Veriut dhe Nensi një grua gjermane janë burrë e grua. Nensi për Blerimin është gruaja e dytë, ndërsa...

Infoshqip: Beqir Asani përmendet se ka lënduar një police?! (FOTO)

Beqir Asani nga Shkupi njoftohet se ka penguar një police  në kryerjen e detyrës së tij, me çrast, siç njoftojnë nga Ministria e Punëve...

“VIDEO EKSKLUZIVE” nga hyrja e Bilall Kasamit në zyrën e Lëvizjes BESA në Shkup!

Thyerja e derës së zyrave të Lëvizjes BESA në Shkup nga Bilall Kasami ka qenë edhe lajmi më i lexuar ditët e fundit. Ai...

Zaev u gjunjëzua para Ahmetit, nuk mundi të ndërrojë ministrat e BDI-së, ja kush...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot u gjunjëzu para Ali Ahmetit. Edhe pse ai gjatë gjithë kohës ka thënë se do të...

Formohet “UÇK” e re në Tetovë– “Ushtria Çlirimtare prej Kazinove”

Propozim Ligji i Ministrisë së financave për lojërat e fatit është skandaloz dhe i papranueshëm, kështu vlerëson këshilli i Lëvizjes Anti kazino në Tetovë,...