Për 5 euro prishim Shqipërinë, për pesë turq diplomacinë

Nga Sulejman Mehazi/ Në vitin 1982, prefektura e Hamburgut të Gjermanisë s'donte t'ia paguante tatimet Federatës Gjermane, çfarë ndodhi?, Bundestagu i Gjermanisë i dha afat...

Gruevski në shoqëri të modeles atraktive, plas gallata në rrjetet sociale/ Mile edhe unë...

Ish-kryeministri azilant, Nikolla Gruevski është parë në shoqëri të një brune atraktive pasi që i njëjti kishte qenë mysafir në një aheng biznesi në...

Skandal seksual në armatën e Maqedonisë, zbulohen emrat e gjeneralëve në lidhje dashurie me...

Gazetari kontravers Zoran Bozhinovski ka publikuar një tekst lidhur me skandale seksuale në armatën e Maqedonisë. Ai shkruan se informacionet i ka siguruar nga...

Deputetët e BDI-së si koordinoheshin për votimin e interpelancës me sms në “Viber

Almakos ka “zbardhur” përmes një fotografie të realizuar se si gjatë seancës së djeshme në Kuvend teksa diskutohej për mosbesimin e Qeverisë së kryeministrit...

Si u mashtruan Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi se “Nokia 6210” nuk mund të...

Gazeta “Lajm” ka shkruar një shkrim ku protagonistë janë kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ish-zv/kryeministri për Marrëveshjen e Ohrit, Musa Xhaferi, por edhe...

Thaçi kundër “Ludos”: Mua më pëlqen vetëm loja me fatin e Kosovës?!

Presidenti i Republikës së Kosovës, Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit, Hashim Thaçi, i ka dalë kundër vendlindjes së tij, ku qytetarë të shumtë kanë filluar...

Qytetari i kërkon ndihmë Ramës: Gruan ma kanë çuar në hotel, por ja përgjigja...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar vizitat e tij në zonën e përfshirë nga tërmetet në Durrës dhe vendbanime tjera. Gjatë pasditës ai është përballur...

Ekskluzive: Musa Xhaferi kthehet në Qeveri, ja cilën ministri do ta drejtojë!?

Ish zëvendës/kryeministri për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferi pritet të kthehet në post ministror në rikonstruimin e parë të Qeverisë Zaev, që...

“Pa Perde” zbulon cili ministër i BDI-së, për pak nisi luftë mes Maqedonisë dhe...

Në funksion të sjelljes së risive programore, Lajm.Tv prej sot fillon me transmetimin e emisionit javor për satirë, të cilin e kemi titulluar “Pa...

Kosova ndaloi dasmat për sivjet, Orhani: shteti ta paguaj kaparin!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka treguar për masat e reja ndaj pandemisë Covid-19 që do të fillojnë pas 4 majit. Në konferencën për media,...