Urim i veçantë për kryeministrin kosovar: Keni emrin Avdullah, do të thotë rob i...

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka uruar Avdullah Hotin për postin e kryeministrit të ri të Kosovës. Postimi i plotë nga Gëzim Kelmendi: Kryeministër...

Burdushi: Si u prish koalicioni VV- LDK, Agim Veliu kishte mësysh

Hysri Peqani, i njohur si Burdushi ka dhënë parashikimet e tij mbrëmë lidhur me Qeverinë Hoti dhe ka komentuar figurat më të larta politike...

Çfarë marke të veturave vozisin meshkujt që tradhtojnë

Çfarë marke të veturave vozisin meshkujt që tradhtojnë A vozitë veturë të markës ‘Audi’ partneri juaj? Nëse po, atëherë duhet të keni kujdes të shtuar. Një...

Në mungesë të lejes së qarkullimit me veturë, qytetari doli me gomar nëpër qytet...

Një qytetar ka gjetur zgjidhjen perfekte për të dalë me “mjetin” e tij, pa shkelur rregullat e qarkullimit që janë vendosur së fundmi nga...

Kafeneja gjermane detyron klientët që me kapele speciale të mbajnë distancën (FOTO)

Të gjithë konsumatorët ulur jashtë kafenesë Cafe & Konditorei Rothe në Schwerin të Gjermanisë, u detyruan të vendosin kapele që mbajnë distancën prej së...

Teoria që po qarkullon në Gjermani: Pandemia synon kontrollin e popullit, çfarë fshihet pas?

Disa politikanë gjermanë kanë shprehur shqetësimin, se teoritë konspirative mbi pandeminë e Coronës kanë mbërritur ndërkohë në mesin e shoqërisë gjermane. Ata kërkojnë kundërvënien...

Princi i Dubait ka aq shumë para, sa që duhen 200 persona në dy...

DubaiPrinci i Kurorës i Dubait, “Hamdan” ka aq shumë para sa që do të duhej kohë e gjatë për t’i numëruar paratë e tij.Familja...

Kosova ndaloi dasmat për sivjet, Orhani: shteti ta paguaj kaparin!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka treguar për masat e reja ndaj pandemisë Covid-19 që do të fillojnë pas 4 majit. Në konferencën për media,...

Këngëtarja që kërcënoi të dashurin e martuar iu kthehet gazetarëve

Këngëtarja Morena Taraku ka publikuar këngën e saj më të re “F*ck your location”, e inspiruar nga audiot e saj ndaj të dashurit, që...

Plas sherri mes aktorëve turk të cilët u përfolën për një lidhje

Janë përfolur për një lidhje të mundshme, teksa xhironin për filmin “Një puthje në errësirë”. Aktorët e njohur Demet Ozdemir dhe Can Yaman, vazhdimisht e...