Amdi Bajrami “legenda” voton Ligjin për gjuhët, i kërleshet VMRO-së!

Deputeti i Lidhjes Rome, Amdi Bajram edhe pse së fundi po vuan nga sëmundja e sheqerit dhe tensionit, ka mbërritur sot në Kuvend, i...

“Çmenden” mediat e VMRO-së, linçojnë Zaevin duke e quajtur shqiptar?!

Mediat e afërta me VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran...

Besatarët protestuan para shtëpisë së deputetit Karemani, kërkojnë ta ndryshojë mbiemrin!!! (VIDEO)

Dega e Lëvizjes Besa në Tetovë ka zhvilluar një protestë përpara shtëpisë së deputetit Nexhbedin Karemani. Aktivistët e kësaj partie në duar mbanin pankarta...

Ç’bën aparati për të numëruar para në zyrën e Ali Ahmetit?

Në një foto të publikuar nga aktivistët e BDI menjëherë pas miratimit të Ligjit të gjuhës shqipe, shifet Ali Ahmeti në një zyrë pune...

Ky është shqiptari nga Saraji që nokautoi katër maqedonë, për të shpëtuar djalin nga...

Ky është shqiptari nga Saraji i Shkupit që nokautoi katër maqedon, për të  shpëtuar djalin nga Tetova në qendër të Shkupit. Sipas portaleve lokale,...

Skandal seksual në armatën e Maqedonisë, zbulohen emrat e gjeneralëve në lidhje dashurie me...

Gazetari kontravers Zoran Bozhinovski ka publikuar një tekst lidhur me skandale seksuale në armatën e Maqedonisë. Ai shkruan se informacionet i ka siguruar nga...

Provokon Spahiu: Me rënien e VMRO-së, dalëngadalë po thahen edhe degët e saja shqiptare!

Analisti dhe ish kandidati për deputet, Artin Spahiu ka komentuar dorëheqjen e paravokueshme të nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimit. Ai në rrjetin e tij...

Skandal në Spitalin e Tetovës: Kërcënime me pistoletë, pacientin e harrojnë dy orë...

Një ngjarje e rëndë aq edhe skandaloze sot ka ndodhur në Spitalin e Tetovës mëson portali Shqipmedia nga burime jozyrtare. Se Spitali i Tetovës...

Abdush Demiri “One man show” në Lëvizjen BESA

Përgjegjësi për financat i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri emërohet edhe zëdhënës i saj. Një gjë e tillë duket e tepërt kur dihet se në...

Zeka dhe Adnani, dikur bashkë, tani “kacafyten” në facebook?!

Pas një postimi të bërë nga Adnan Azizi, që është krahu i djathtë i Bilall Kasamit, thumbuar në mënyrë indirekte Zeqirija Ibrahimi, krahu tjetër...