Arta Toçi e Aleancës për Shqiptarët thumbon Metën: ‘Kako çorovoda nema voda’!

Zv/ministrja e jashtme e dorëhequr dhe anëtarja e kryesisë së ASH-së në Maqedoni, Arta Toçi ka thumbuar presidentin shqiptar Ilir Meta, pas përshtypjeve të...

Visar Ganiu shkaku i rrahjes nga bandat e Çairit dha dorëheqje?!

Sipas informatave jozyrtare të cilat dëshirojnë të mbeten anonim brenda komunës Çair, kryetari i komunës Visar Ganiu, është rrahur nga bandat e BDI-së dhe...

Blerim Sejdiu i Zhelinës ende as me Kasamin e as me Gashin?

Kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu ende vazhdon të mos pozicionohet në ndonjërin nga fraksionet e përçara të Lëvizjes BESA. Ai kohë më...

Blerim Bexheti i kërcënohet Ali Ahmetit: “OSE UNË LARGOHEM, OSE RAFIZI”

Njeriu i parë i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka vendosur një ultimatum të madh ndaj kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti për shkak të...

Skandaloze, drejtori i Zaevit emocionohet nga këngët serbe, “shkep” bakshish sa mundet (VIDEO)

Një skandal po e dridh Agjencinë e rrugëve shtetërore, njoftojnë mediume në gjuhën maqedonase. Skandali ka përfshirë edhe drejtorin e Agjencisë Zoran Kitanov, sepse...

Çfar mendimi kanë tetovarët për “ministrin e bujqësis” Fisnik Ristemi (VIDEO)

“Krejt OK ! Show” që emitohet në TV Koha në emisionin e fundit vendosën në lojë shumë qytetarë të Tetovës nëpërmjet një anketë, informon...

Video/ Qeshni me lot! Ja nga kush ka frikë ariu…

Keni guxim aq sa të qëndroni në vend, pa ju interesuar se ariu po drejtohet drejt jush? Epo, jo të gjithë munden. Por ky njeri...

Reagojnë edhe tregtarët e “kvantashkit”: Po të na ofendon neve ndonjë politikan, ia kallim...

Ndaj ofendimeve të politikës në adresë të tregtarëve kanë reaguar edhe disa tregtarë që punojnë te tregu me shumicë në Shkup, ose siç njihet...

Zëra nga BDI: Kot e kanë turrin pas Qeverisë, ne vendosim se kush?!

Më 26 shkurt përmes një shkrimi në INA burime partiake nga BDI theksuan se ata janë vendimtar se kush hyn e kush del prej...

Pas Erdoganit, Vesel Memedi do të shtrëngojë duart me Angela Merkelin

Kryetari i RDK-së dhe nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Vesel Memedi ka “shtrënguar” duart me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.Takimi është zhvilluar në kuadër...