Ish-deputeti Qoku thumbon me poezi deputetë e qeveritarë shqiptarë

Ish deputeti Bekim Qoku dukshëm i irrituar nga botimi i përmbledhjes me poezi plot fobi e drejtorit të Agjensionit për Rini dhe Sport ka...

Për 5 euro prishim Shqipërinë, për pesë turq diplomacinë

Nga Sulejman Mehazi/ Në vitin 1982, prefektura e Hamburgut të Gjermanisë s'donte t'ia paguante tatimet Federatës Gjermane, çfarë ndodhi?, Bundestagu i Gjermanisë i dha afat...

Kimetja për Ramushin: Boll e ka që Erdogan nuk e quajti ‘kukull seksi’

Publicistja Kimete Berisha në një postim në Facebook ka komentuar deklaratat e fundit të liderit turk Rexhep Taip Erdogan. Ajo ka thënë se nuk do...

Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Skënderbeu njëherë ua tregoi qejfin, mos na detyro ta përsërisim...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ditën e djeshme reagoi ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për mënyrën se si ka vepruar pas arrestimit...

Shqiptari i kërkon Iphone-t të ja sjell çorapat (VIDEO)

Është bërë trend i rrjeteve sociale njeriu që njihet edhe ndryshi si Moni apo Angry Baba. Në kanalin në Youtube në të cilin postohen të...

PDSH në Qeveri, ja kush shkruan?!

PDSH e drejtuar nga Menduh Thaçi pritet në fillim të muajt Prill të jetë pjesë e qeverisë së Zaevit. Burimet pranë LSDM-së dhe BDI-së...

“Mafia” dhe policia krah për krahu në Shkup, shikoni fotografinë e plotë! (FOTO)

Kjo fotografi është bë te tregu i gjelbër të në qendër të Shkupit, transmeton Gazeta Lajm. Një person që mban bluzë me mbishkrimin “MAFIA”...

Ministrat e BDI-së nesër xhevap te Alia, cili do të shkojë te shpia?

Ministrat e Bashkimi Demokratik për Integrim në qeverinë e Zaevit, nesër sërish do të raportojnë para liderit të tyre Ali Ahmetit, për punët që...

Shpërthen gazetari: Ose dilni burrërisht mundeni BDI-në ose shkrihuni në atë parti!

Gazetari Urim Salihu ka nxjerrë një status të ashpër në facebook kundër partive opozitare, që në këtë rast ka të bëjë me ato që...

Muki nga facebook sulmon Ivanovin, ja porosia/FOTO

Nënkryetari dhe deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri nga profili i tij në facebook ka sulmuar presidentin Gjorgje Ivanov. "Nga FIKUS-i asgjë s'mund të pritet...Anëtarësimi në...