Albeu: A kishte atentat ndaj Fatime Fetait, policia jep detaje për incidentin në Bogovinë

Policia e Tetovës ka dalë me version zyrtar lidhur me ngjarjen e 7 shkurtit në fshatin Bogovinë, kur pati të shtëna në këtë fshat,...

Lajmpress: Revoltohen aktivistët e BDI-së në Sllupçan, na premtuan drejtorinë e kullosave por na...

Aktivistët dhe simpatizuesit e BDI-së nga fshati Sllupçan janë të revoltuar pas publikimit të emrave të drejtorëve dhe zv/drejtorëve që janë emëruar nga radhët...

“Nuk e lëshojë karrigen” disa drejtorë të BDI-së?!

Disa drejtorë që dëshirojnë të pensionohen në këtë post kanë vazhduar edhe me kërcënime duke thënë se “nuk e lëshojnë karrigen” edhe pse partia...

Politikanë shqiptarë në Maqedoni në skandale seksuale, përgjime “hot-line”?!

Mes materialeve të përgjimeve në Maqedoni janë edhe qindra biseda dashurie dhe romance të qeveritarëve dhe politikanëve. Këto materiale që cënojnë privatësinë e shumë personaliteteve...

Gashi i shkon në konak Thaçit, a do ta haje sapunin si Bilalli?

Ashtu siç paralajmëroi në Kongresin e parë të Lëvizjes BESA, për të vendosur ura komunikimi me partitë e tjera politike, veçmas me ato shqiptare,...

Në kongresin e Besës nga krahu i Bilal Kasamit marrin pjesë edhe fëmijët?!

Gjatë ditës së sotshme është duke u mbajtur Kongresi i parë i Lëvizjes Besa nga krahu i Bilal Kasamit apo krahu i Tetovës siç...

Gjithë BDI-ja sytë ka selia, sonte i vendos drejtorët Alia?!

Me mijëra anëtarët të BDI-së sonte do të flenë me kravata, që nesër kur të zgjohen dëshirojnë që nëna t’ju thotë se jeni bë...

Zhurnal: “Patrioti” Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të...

Në sheshin “Skënderbe” në Shkup ka filluar protesta e paralajmëruar dhe e organizuar nga  Këshilli i familjarëve të të burgosurve shqiptarë në Maqedoni. Protestuesit mbajnë...

Befasohen adhuruesit e çokollatës, tani ‘Milka’ edhe me suxhuk e sallatë?!/FOTO

Në Twitter po qarkullojnë disa fotografi për dashamirët e çokollatës “Milka”. Ata kanë postuar fotografi me shije të ndryshme të çokollatës dhe kësaj here milka...

Rinia po braktisë BDI-në në Strugë, ja kush është shkaku?!

Anëtarësia e BDI-së, e me theks të veçantë rinia, po largohen nga radhët e BDI-së në Strugë. Këto informacione nuk vijnë nga partitë opozitare,...