Zyrtarët e LSDM-së me pushime më të shtrenjta se Ramushi

Temë kryesore këtyre ditëve ishin pushimet e shtrenjta të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj në Zvicër. Mirëpo as funksionarët e LSDM-së së Zaevit nuk si...

Plani për të hyrë në Qeveri – PDSH + 3 deputetë të një krahu...

PDSH bashkë me tre deputetët e Lëvizjes BESA – krahu i udhëhequr nga deputeti Nexhbedin Kahremani, pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Këto të...

Aktuale: Mospajtimet brenda Lëvizjes Besa në prag të shpërthimit?!

Burime të portalit Aktuale.mk thonë se dega e Lëvizjes BESA në Çair, këmbëngul për ndryshim në kreun e partisë dhe insiston që ai tu...

Amdi Bajram si sulltan! (VIDEO)

Lideri i Lidhjes Rome, Amdi Bajram që tashmë është bërë pjesë e maxhorancës të udhëhequr nga LSDM në ballon e organizuar rome kishte përzgjedhur...

Komandant Baruti formon parti te re

Xhem Baruti do formojë partinë e re në skenën politike. Këtë lajm ekskluzivisht e mëson Zhaba.tv. Ai madje e ka ndryshuar edhe stilin e...

Zejdi në aksion, ja kë takoi në Gostivar?

Zejd Rexhepi i Lëvizjes Besa sonte ka qëndruar në takim me degën e Gostivarit siç thuhet në një postim të kryetarit të degës së...

Çobani i shqiptarëve jam unë e jo Ali Ahmeti, shokon Zejdi! (FOTO)

Zejd Rexhepi apo siç njihet në popull si Luani i Besës ka bërë një deklaratë shokuese. Ai shprehet se Ali Ahmetin moti e ka...

Aktuale: Fadil Zendeli dhe Teuta Bilalli, rikthehen në RDK-në e Vesel Memedit ?!

Pas përçarjes në Lëvizjen Besa, deputetët të cilët e kanë fituar mandatin nga koalicioni Rilindje me Besë seriozisjt mendojnë të bashkohen me partinë amë,...

“VIDEO EKSKLUZIVE” nga hyrja e Bilall Kasamit në zyrën e Lëvizjes BESA në Shkup!

Thyerja e derës së zyrave të Lëvizjes BESA në Shkup nga Bilall Kasami ka qenë edhe lajmi më i lexuar ditët e fundit. Ai...

Ali Ahmeti e ka parë Skënderbeun në ëndërr, i ka folur për NATO-N

Ali Ahmeti ka zbuluar detaje të tjera nga ëndrra e tij me Gjergj Kastriotin Skëndërbeun. Gjatë këtij bashkëbisedimi Skëndërbeu e ka falenderuar Ahmetin për...