Basha dhe Meta fshehen Gruevksin ne Tirane dhe e derguan ne Hungari? Sali Berisha...

Dyshohet se njerëz të presidentit Ilir Meta dhe të kreut të PD Lulzim Basha janë marrë me të gjitha procedurat e lëvizjes së Gruevskit...

Kushëriri i Hazbi Likës përze Stojanço Angelovin nga një kafeteri e Tetovës!

#Kushëriri i #Hazbi #Likës përze Stojanço Angelovin nga një kafeteri e Tetovës! Sipas dëshmitarëve oklular në një nga kafeteritë e Tetovës ka qen i ulur...

Talat Xhaferi në Kuvend: Nuk jemi në çajtore! (VIDEO)

Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi...

Titisti “druzhe” Hadi Osmani, ja kush e quan kështu!

Shkruan: Medai Shaholli Me rastin 11 nëntorit Ditës së çlirimit dhe krijimit të komunës së Kumanovës, zyrtarët e saj kanë vendosur para godinës së komunës...

E këputi gishtin, por e ruan në frigorifer për ta hapur telefonin

Një burrë 53-vjeç, ka arritur që me gishtin e tij të këputur ta hap telefonin e tij të mençur. E gjitha ndodhi pasi kishte...

Luftë e re në BESA 2, Gashi përballë Kahremanit

Pas përçarjes së Lëvizjes BESA, mes krahut të Shkupit dhe krahut të Tetovës, ka nisur një luftë e re në Lëvizjen BESA të Shkupit....

Publikohen “përgjimet” Thaçi dhe Erdogan, kështu iu kërcënua presidenti turk?!/VIDEO

Në javën e fundit, në Kosovë ndodhi një gjë aspak e hijshme për shtetin tonë. 6 shtetas turq me banim në Kosovë, u arrestuan...

Asaf Ademi fillon bashkëpunimin me Fatime Fetain, do i dërgojë në burg paraardhësit nga...

Që në ditën e parë në postin e tij ministror, Asaf Ademi ka filluar bashkëpunimin me Prokurorinë Speciale Publike (PSP), e cila heton shumë...

FOTO / Rihanna zihet keq me të dashurin miliarder

Muajin e kaluar u raportua se Rihanna është ndarë nga i dashuri i saj miliarder Hassan Jameel. Por këngëtarja është bashkuar përsëri me të, pasi...

Komandant Çakalli i thotë Azis Saliut se ka pas uniform të Beogradit (FOTO)

Pas publikimit të lajmit se boksieri legjendar Aziz Salihu ka thënë më bëni edhe mua veteran, bile un kam rreh shkie,  në facebook ka...