Gëzim “rosoneri” nga Gjilani, e shiti shtëpin për Milanin

Gëzim Ramadani është tifoz i çmendur i klubit futbollistik Milano. Ai e kishte shitur edhe shtëpinë e tij për klubin e tij të zemrës. Gëzim...

Vidhet një pulë, policia e çon çështjen në Prokurori (DOKUMENT)

Një rast sa i çuditshëm aq edhe komik, është dërguar nga Policia në prokurori, ndërkohë që krime të rënda po ndodhin dita ditës në...

Burdushi: LDK-ja ka msyshe dhe magji, të më lejojnë t’ua spërkas dyert LDK-së e...

I ashtuquajturi mjeku popullor, Hysri Peqani, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se LDK’ja është e ndikuar nga disa gjëra supernatyrore...

Ndodh edhe kjo: Policia tajlandeze vendos në ankand, veturën e mbushur me drogë

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kishte qenë një blerës që ka paguar në vlerë prej 19,000 dollarësh për makinën Honda CR-V, e cila...

Fundi i botës, më afër se kurrë: Ora e Kiametit, 100 sekonda para mesnatës

Buletini i Shkencëtarëve Bërthamorë – një grup jofitimprurës i shkencëtarëve dhe i ekspertëve të sigurisë, të cilët monitorojnë gjasat e apokalipsit, të shkaktuar nga...

VIDEO/ Si ia rrasa llokumin në gojë Jakup Krasniqit, flet njeriu kyç i...

Sot u dënua 12 vjet burgim në rastin “Syri i Populli” Avni Llumnica, për bashkëpunim në tentim-vrasjet e Azem Vllasit. Por, kush është në të...

Trumpi shqiptar: Unë e binda Albin Kurtin ti futej politikës

Albin Kurti kishte filluar të merrej me politikë qysh nga protestat studentore të paraluftës, duke mos e ndalur aktivitetin e tij deri sot, kohë...

Nxehet fushata në Maqedoni, e lëshojnë Feriden n’shtab

Hasim Memishi Sopi E kishin lishau Feriden n'shtab, e çëllojshin me vëmendje, bile njoni va kallzojte epizodën e gjeshme atine xhi se kishin pa, hini...

Një grua e la burrin, kur e kuptoi se ai kishte votuar Trumpin

Divorci është një vendim i vështirë që një çift ndërmerr, pasi nuk mund të qëndrojnë dot më me njëri-tjetrin. Arsyet mund të jenë të ndryshme...

Fol: Vesel Memedi i ka tejkaluar inatet me BDI-në, e lut për koalicion!

Nga burime të besueshme brenda degës së BDI-së në Gostivar mësohet se Vesel Memedi është duke e lutur BDI-në për të bërë koalicion...