Linda Morina i këndon Talat Xhaferit: “Talat Xhaferi, o lexhend e gjallë”! Dëgjone! (Video)

Këngëtarja Linda Morina me të cilën tallen shumë komentues në rrjetet sociale, deri më tani ju ka kushtuar shumë këngë personaliteteve të ndryshme kësaj...

A e dini se çfarë celulari përdor Ali Ahmeti?!/FOTO

Ali Ahmeti është lideri i padiskutueshëm i BDI-së së shqiptarëve në Maqedoni. Ai njihet për karizmën e tij të fortë në drejtimin e partisë, por...

A e mbani mend kur Gruevski fliste shqip, ndërsa tani kundër (VIDEO)

Dje ishte i ashpër kundër miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve, por kur ishte kryeministër i Maqedonisë Nikolla Gruevskit nuk i pengonte gjuha...

Anketë: Ja cili është lideri më i besuar i shqiptarëve në Maqedoni

Edhe derisa kryetar i Lëvizjes BESA, ishte Bilall Kasami, me rejting më të lartë në këtë parti ka qenë Afrim Gashi, kështu të paktën...

Bardhyl Dauti ironizon AlbPortalin, per lajmin: ”is watching”?!

Nënkryetari i PDSH-së, Bardhyl Dauti ka ironizuar me portalin “Albportal” që publikoi një foto ilustruese se ai po ndiqte kongresin e ASH-së dhe se...

Dauti i PDSH-së kapet “mat” me sytë drejtuar nga ASH-ja?!/FOTO

Bardhyl Dauti, nënkryetari i PDSH-ës siç mund të shihet në një video ndjek kongresin e parë të ASH-së, dhe fjalimin e kryetarit Ziadin Sela....

A po zyrtarizohet fraksioni në ASH

Përfaqësues të disa degëve të ASH-së, që kanë ngelur të pakënaqura nga Kongresi i kësaj partie, si dhe nga mënyra e menaxhimit nga kreu...

Kush po i përgatitë kurth ish komandantit të UÇK-së, Bekir Asani?!

Inspektor të lartë të shërbimeve sekrete maqedonase me direktivë të agjentëve të Rusisë të cilët janë nën kontroll të VMRO-DPMNE-së kanë përgatitur një kurth...

Portali i afërt me BESËN e Gashit shkruan se ata po hyjnë në Qeveri,...

Kyçja e Lëvizjes BESA në qeverinë reformatore të Zaevit, tani është më gati punë e kryer, ku së shpejti priten edhe fillimi i negociatave...

Milenko fyen Selmanin, përmend Asanin/FOTO

Ofendimet dhe kërcënimet që i janë bërë kryetarit të SHGM-së, njëherit udhëhqes i emisionit “Pa teklif” në Almakos, Naser Selmanit nga ana e Beqir...