Mijallkovi i zhgënjyer: Disa shqiptarë që i bëra të pasur, sot më kanë harruar,...

Shumë shqiptarë gjatë qeverisjes së kaluar të VMRO-DPMNE krenoheshin dhe krekoseshin se e njihnin ish-shefin e shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov. Janë biznesmenë të mirënjohur...

“VIDEO EKSKLUZIVE” nga hyrja e Bilall Kasamit në zyrën e Lëvizjes BESA në Shkup!

Thyerja e derës së zyrave të Lëvizjes BESA në Shkup nga Bilall Kasami ka qenë edhe lajmi më i lexuar ditët e fundit. Ai...

Plani për të hyrë në Qeveri – PDSH + 3 deputetë të një krahu...

PDSH bashkë me tre deputetët e Lëvizjes BESA – krahu i udhëhequr nga deputeti Nexhbedin Kahremani, pritet të jenë pjesë e Qeverisë. Këto të...

“Es-selamu alejkum” me kend je me krahun e Shkupit apo të Tetovës? KUJDES… allti...

E nisin me përshëndetje islame “Es-selamu alejkum”  dhe të pyesën se me cilin krah je të Shkupit apo të Tetovës, por disa janë edhe me...

Zeka dhe Adnani, dikur bashkë, tani “kacafyten” në facebook?!

Pas një postimi të bërë nga Adnan Azizi, që është krahu i djathtë i Bilall Kasamit, thumbuar në mënyrë indirekte Zeqirija Ibrahimi, krahu tjetër...

Aktuale: Fadil Zendeli dhe Teuta Bilalli, rikthehen në RDK-në e Vesel Memedit ?!

Pas përçarjes në Lëvizjen Besa, deputetët të cilët e kanë fituar mandatin nga koalicioni Rilindje me Besë seriozisjt mendojnë të bashkohen me partinë amë,...

Zyrtarët e LSDM-së me pushime më të shtrenjta se Ramushi

Temë kryesore këtyre ditëve ishin pushimet e shtrenjta të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj në Zvicër. Mirëpo as funksionarët e LSDM-së së Zaevit nuk si...

Abdush Demiri “One man show” në Lëvizjen BESA

Përgjegjësi për financat i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri emërohet edhe zëdhënës i saj. Një gjë e tillë duket e tepërt kur dihet se në...

Reagon anëtari i Lëvizjes BESA: Kryetar Kim Mehmeti ose partia shkrihet në Aleancën për...

Një anëtarë i Lëvizjes BESA i cili dëshironte të ngelej anonim flet për portalin TetovaSot zënkat në këtë parti. Sipas tij Bilall Kasami dhe...

Provokon Spahiu: Me rënien e VMRO-së, dalëngadalë po thahen edhe degët e saja shqiptare!

Analisti dhe ish kandidati për deputet, Artin Spahiu ka komentuar dorëheqjen e paravokueshme të nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimit. Ai në rrjetin e tij...