Aktuale: Fadil Zendeli dhe Teuta Bilalli, rikthehen në RDK-në e Vesel Memedit ?!

Pas përçarjes në Lëvizjen Besa, deputetët të cilët e kanë fituar mandatin nga koalicioni Rilindje me Besë seriozisjt mendojnë të bashkohen me partinë amë,...

Zyrtarët e LSDM-së me pushime më të shtrenjta se Ramushi

Temë kryesore këtyre ditëve ishin pushimet e shtrenjta të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj në Zvicër. Mirëpo as funksionarët e LSDM-së së Zaevit nuk si...

Abdush Demiri “One man show” në Lëvizjen BESA

Përgjegjësi për financat i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri emërohet edhe zëdhënës i saj. Një gjë e tillë duket e tepërt kur dihet se në...

Reagon anëtari i Lëvizjes BESA: Kryetar Kim Mehmeti ose partia shkrihet në Aleancën për...

Një anëtarë i Lëvizjes BESA i cili dëshironte të ngelej anonim flet për portalin TetovaSot zënkat në këtë parti. Sipas tij Bilall Kasami dhe...

Provokon Spahiu: Me rënien e VMRO-së, dalëngadalë po thahen edhe degët e saja shqiptare!

Analisti dhe ish kandidati për deputet, Artin Spahiu ka komentuar dorëheqjen e paravokueshme të nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimit. Ai në rrjetin e tij...

Murtezani godet Zekën e BESËS, nuk kursen fjalët!

Ish-anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA më pas i dalur tek Aleanca për Shqiptarët, Arlind Murtezani ka drejtuar kritika të ashpra në adresë të...

Aktuale: Mospajtimet brenda Lëvizjes Besa në prag të shpërthimit?!

Burime të portalit Aktuale.mk thonë se dega e Lëvizjes BESA në Çair, këmbëngul për ndryshim në kreun e partisë dhe insiston që ai tu...

“Alia si Bruslia” (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka mbushur 59 vjet. Ali Ahmeti, i cili që në moshë të re është njëri...

Prani e shtuar policore në Çair, ja kush i solli?

Mbrëmë pas orës 22:30 janë vërejtur forca të shtuara policore në Çair Deshmitaret okulare flasin se arsye qe e solli turmën policore ka qenë rrahja...

Tetovarja: Burri s’po e le byrektoren në Gjermani, unë ja bona hizmetin vetes

Një rrëfim jo i zakontë është ai për një grua nga rrethi i Tetovës, që tradhtoi burrin, teksa ai jeton dhe punon në Gjermani. Gruaja...