Ja sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni

Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një, 47...

Shqiptari i Malit të Zi gjobitet dhe dëbohet nga vendi se festoi me flamurin...

Një shqiptar në Malin e Zi është gjobitur dhe dëbuar për një muaj pasi ka festuar me flamurin shqiptar. (Fotografia lart eshte nga festimet...

I ndërroi jetë familjari/ Mesazhi emocional i Feta Alimit nga burgu

Abdulfeta Alimi, që në mbrëmjen e 27 Prillit ishte me detyrë në Kuvend me çka e kishte tërhequr nga turma kreun e Aleancës, Ziadin...

Gati vendkalimi kufitar Bellanoc – Stançiq (FOTO)

Vendkalimi kufitar Bellanoc - Stançiq që lidh Kumanovën me Gjilanin edhe pak ditë do të hapet. Lajmi bëhet i ditur nga zv/kryeministri për eurointegrime,...

Skandaloze/ Vidhen drunjtë dekorativ në Çair të Shkupit, disa orë pasi që ishin mbjellur...

As 24 orë pasi që ishin mbjellur janë shkulur dhe grabitur dhjetëra pemë dekorative në Çair të Shkupit, informon INA. Shqetësimi për këtë është bërë...

Harrojeni Loredanën, shoqja e saj bukuroshe po i “çmend” të gjithë

Kjo është shoqja bukuroshe e Loredanes. Loredana Zefi është ndër emrat më të përfolur të shoëbizit shqiptar, kjo për shkak të të gjitha rrethanave në...

Lepa Brena sonte këndon në sheshin e Kumanovës

Këngëtarja e njohur serbe Lepa Brena sonte do të mbajë një koncertë në sheshin e qytetit të Kumanovës, me rastin e 500 vjetorit 11...

Bejta: Modeli zgjedhor nuk ndryshohet, i përshtatet më së miri Maqedonisë së Veriut

Bejta: Modeli zgjedhor nuk ndryshohet, i përshtatet më së miri Maqedonisë së VeriutAlsat2019-11-07T21:16:54+01:00 Nevzat Bejta nga BDI, i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat...

Shek Hallaçi i Grupit të Kumanovës në grevë urie: BDI prap po dojnë me...

(Postimi i Shek Halaçit, i burgosuri i Grupit të Kumanovës) "3 vjet e 2 muaj, kam berë vetmi Manastir dhe Prilep !! 18 muaj...

BESA e Strugës porosi Arben Labënishtit

Lëvizja BESA - dega në Strugë ka drejtuar kritika të ashpra në adresë të Arben Labënishtit, ish-bashkëpartiakut të tyre që tani është pjesë e...