Ismaili: Grupi i Kasamit ka tradhëtuar parimet e BESËS, Kahremani është shpresa për politikën...

Profesori universitar Adnan Ismaili, i cili për një kohë të gjatë u atakua si personi i cili qëndronte pas formimit të Lëvizjes BESA, në...

Zejdi e fton publikisht Adnan Ismailin të bashkohet me BESËN (VIDEO)

Anëtari i Këshillit Qendror, Skender Rexhepi Zejdi në emisionin Click Plus në televizionin 21 i ka bërë hapur ftesë Adnan Ismailit për tu bashkuar...

Izet Zeqiri do të rikthehet në politikë, por e ka një hall!

95% te politizuar 5% me politikë. Pas tërheqjes nga politika dhe nga partia gati 4 vite. Ma thotë mendje te mare angazhim orientues politik dhe...

Lista e shtetasve të Maqedonisë që kërkohen nga Interpoli (Foto)

Pesë shtetas të Maqedonisë kërkohen me urdhër arrest ndërkombëtar të Interpolit lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e...

KDP: Shkarkohet Kasami, ja krerët e rinj

“Rufa” e Vetëvendosjes në Kosovë duket se ka kapluar edhe Lëvizjen Besa në Maqedoni. Dy parti me shumë ngjashmëri në mendimin dhe aksionin politik...

Zejdi: Ja kush do ta fitojë drejtësinë tek Lëvizja BESA (VIDEO)

Anëtari I kryesisë së Lëvizjes BESA, Skender Rexhepi – Zejdi ka folur se ai nuk është i interesuar për të qenë lider i partie,...

Sulmohet selia e Lëvizjes Besa dhe ordinanca e Kahremanit në Tetovë?!

Numër i madh i forcave policore ndodhen para ordinancës së kryetarit të Lëvizjes BESA dhe selisë të kêsaj partie, pasi persona të paidentifikuar kanë...

Ky është vendimi i Besës për Bilall Kasamin

Në mbledhjen e Këshillit Qendror të Lëvizjes BESA që është mbajtur në Tetovë është vendosur që deri në mbajtjen e kongresit lider i BESA-s...

Hyn në burektore në Shkup, por kur del se gjenë “Audi”-n prej 30 mijë...

Një djalë 26-vjeçar nga Koçani ia kanë vjedhur veturën e tij 30.000 euro në Shkup, njofton Ministrisë së Brendshme. Sipas policisë, dje rreth orës 12,...

Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje?

Pak pas mesnate ka ndodhur një vrasje e re në Çair të Shkupit, njoftoi gazeta Lajm, duke u thirrur në dëshmitarë okularë. Siç mësohet vrasja...