BE 3.3 miliardë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor në përballimin e krizës me COVID-19

Komisioni Evropiani njoftoi sot për një ndihmë financiare të Bashkimit Evropian dhe Bankës Evropiane të Investimeve në vlerë mbi 3.3 miliardë euro për vendet...

Ambasada gjermane në Shkup ka një njoftim të rëndësishëm

Nuk do të ketë ligj të ri, i cili do t’u mundësojë qytetarëve të vendeve që nuk janë anëtare të BE-së të qëndrojnë 6...

Lavrov sot në Serbi dhe Slloveni

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do të arrijë sot për vizitë në Serbi. Në agjendën e bisedimeve të tij me zyrtarët serbë, siç pritet,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare, rreth mesditës dhe pasdite në më shumë vende jostabil me...

Adnan Ismaili shkruan letër: E vërteta për aktivitetin tim dhe për BESËN?!

“Letër e hapur (sqarim për opinionin) Të nderuar, Meqë është bërë një kohë më e gjatë që emri im përflitet në kontekst të politikës shqiptare në Maqedoni,...

VOA: Sa vdekjeprurës është Covid-19?

Është shumë herët të dihet se sa vdekjeprurës do të jetë, por vlerësimet sugjerojnë që midis 0.5 dhe 3.4 për qind të personave që...

Dëshmi të reja për maqedonasin dhe belgun që e masakruan studentin shqiptar

Të martën, para Gjykatës penale në Bruksel, hetuesit kanë ekspozuar dëshmi të reja, të zbuluara me ndihmën e ADN-së që u gjetën në një...

TS: Shkarkohet Muhamed Zekiri – Muki

Kryesia e LSDM-së sapo ka shkarkuar Muhamed Zekirin – Mukin nga posti i nënkryetarit të LSDM-së. Siç duket fshesa e Zaevit ka nsiur nga Muki,...

Detaje nga gjykimi i sotëm për vrasjen në Tetovë

Katër të akuzuarit Ridvan Dervishi, Sabit Rexhepi, Halil Kamberi dhe Bulzim Biti nga Shqipëria kanë pranuar akuzën për incidentin në Recicë të Vogël, që...

Imuniteti i Veljanovskit, Kuvendi mblidhet në orën 21:00

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, pas dilemës disa orësh, ka caktuar për në ora 21 seancën plenare në të cilën do të diskutohet për...