Dy aktivistë të BDI-së kapen duke shkruar grafite për VMRO-në në Tetovë?

Mbrëmë pas mesnate në Tetovë është kapur një polic duke vizatuar gravite me përmbajtje të partisë maqedonase VMRO-DPMNE në vende publike. Kur patrulla policore ka...

Kosova mban të mbyllur vendkalimin Stançiç – Bellanoc

Autoritetet e Kosovës përveç Jazhincës po mbajnë të mbyllur edhe pikën kufitare Stançiç - Bellanoc që lidh Maqedoninë me Kosovën, përcjell INA. Lajmi për këtë...

NEZIRI: Naser Ziberi një politikan i madh dhe i rrallë në skenën politike

Pas publikimit të Naser Ziberit për kryeministër të parë shqiptar nga Ali Ahmeti, si kandidat më i mundshëm për këtë post të rëndësishëm për...

Qe përse kopshtarët janë njerëzit më të lumtur në botë

Shkencëtarët bashkëkohorë kanë zbuluar arsyen përse shumë bimë shëruese, por vetëm para pak kohe gjejnë ilaçe të cilat deri atëherë kanë qenë të panjohura,...

E shtuna e zezë me koronavirus, 11 të vdekur, 185 raste të reja në...

Vazhdojnë rastet me koronavirus në Maqedoninë e veriut dhe se sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve janë regjistruar...

Ahmeti: Zgjidhja me e qëndrueshme, bashkimi i Luginës me Kosovën! (video)

Në një intervistë për emisionin “Ballkan” në Abc News, zyrtari Ligjor në zyrën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaç, Zijush Ahmeti është shprehur se...

Operatorët paralajmëruan ndërprerje të përkohshme të programeve televizive

Operatorët e Maqedonisë së Veriut sot kumtuan se nga 21 qershori (e diel) përkohësisht do ta ndërpresin ritransmetimin e të gjitha TV programeve, përveç...

Ahmeti po këshillohet me ekspertë e institucione për kandidatin për kryeministër shqiptar

Pasi u kërkoi partive politike shqiptare dhe komuniteteve joshqiptare të Maqedonisë së Veriut për t’u bashkuar me idenë për kryeministër shqiptar, Bashkimi Demokratik për...

Mjeku specialist nga Kavadari infektohet me koronavirus

Një mjek specialist nga Kavadari ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri (Covid-19). Rastin e ka konfirmuar këtë mëngjes epidemiologu nga Qendra për Shëndet Publik...

BOKI me shall VERSACE dënohet me 9 vjet, shqiptarët me burg të përjetshëm!

Shkruan: Gjyla Celiku BOKI me shall VERSACE dënohet me 9 vjet, KATICA me 7 vjet ,Paratë s’di ku përfunduan?! ,PSP-ja qendra e zhvatjes dhe të...